Złoci, sądeccy karatecy

Opublikowany przez

W Mistrzostwach Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików KARATE KYOKUSHIN w Krośnie zawodnicy z Nowego Sącza zdobyli 11 medali w tym 4 złote.

– Nasi karatecy pokazali się z bardzo dobrej strony w konkurencjach kumite kyokushin (walka sportowa karate), kumite WKF (konkurencja olimpijska karate) i kata (prezentacja technik walki karate) – opowiada trener sensei Andrzej Krawontka. – W zawodach startowało 288 zawodniczek i zawodników karate z 34 Klubów województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Reprezentacja Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin skutecznie promowała Miasto Nowy Sącz, zdobywając 11 medali w tym 4 złote.
Największy sukces sportowy odniósł Szymon Ogórek, który w kumite kyokushin juniorów młodszych i w kumite WKF wywalczył 2 złote medale kwalifikując się do grona najlepszych techników zawodów. W konkurencji kumite kyokushin wygrał 5 kolejnych walk, w każdej pokazując charakter wojownika i prezentując brawurowe zaskakujące techniki karate.
W kategorii kumite juniorów startowało dwóch zawodników z Nowego Sącza: Klemens Ogórek i Nikodem Święs. Obaj w konkurencji kumite kyokushin juniorów jak i w kumite WKF byli poza zasięgiem rywali i w obydwu finałach walczyli między sobą o złote medale. W kumite kyokushin złoty medal zdobył Klemens Ogórek a w kumite WKF Nikodem Święs. Klemens Ogórek to zwycięzca Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2017r.
Brązowe medale wywalczyły Klaudia Kowalska w kumite kyokushin młodziczek i w kumite WKF, Karolina Sekuła w kumite kyokushin juniorek młodszych i w kumite WKF oraz Dominika Dąbrowska w kumite juniorek młodszych WKF. Kamili Nowak, Natalii Lach i Andrzejowi Talarczykowi nie udało się zakwalifikować do strefy medalowej mocno obsadzonych Mistrzostw Makroregionu.
Teraz przed trenerami Klubu Karate Kyokushin Nowy Sącz, w tym Łukaszem Krawontką i Robertem Popardowskim zadania przygotowaniea szerszej reprezentacji sądeckiego klubu do zbliżających się turniejów ogólnopolskich w Sandomierzu, Wieliczce, Międzynarodowego w Limanowej i Młodzieżowego w Nowym Targu.

Na zdjęciach: 1. Zawodnicy Nowosądeckiego Klubu prezentują zdobyte trofea Mistrzostw. Od lewej: Shihan Andrzej Krawontka, Nikodem Święs, Szymon Ogórek, Klemens Ogórek, Kamila Nowak, Klaudia Kowalska, Karolina Sekuła, Dominika Dąbrowska, Natalia Lach.
2. Pierwszy z prawej Shihan Andrzej Krawontka i sensei Edward Krawczyk z reprezentacją klubu: Andrzej Talarczyk, Klemens Ogórek, Nikodem Święs, Kamila Nowak, Karolina Sekuła, Klaudia Kowalska, Dominika Dąbrowska, Natalia Lach, Szymon Ogórek.
2