„Złoty” Gladiator

Opublikowany przez

Zawodnicy klubu Gladiator Binczarowa wywalczyli pięć medali podczas Mistrzostw Polski kadetów w kickboxingu, w Mysiadle, zajmując też trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej.

Ponad tydzień temu startowaliśmy w Budapeszcie, ale nie udało się wywalczyć żadnego medalu – opowiada trener UKS Gladiator Amadeusz Kwiatkowski. – Za teraz po najważniejszych zawodach dla kadetów – Mistrzostwach Polski – śmiało możemy powiedzieć, że były dla nas wielkim sukcesem! To właśnie na te zawody miała przyjść forma i przyszła. Zdobyliśmy dwa złote, dwa srebrne i brązowy medal co dało nam 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej spośród 51 klubów z całej Polski!
Tytuł Mistrza Polski po raz kolejny wywalczył Szymon Góra (aktualny mistrz świata) oraz Kacper Krok Krok, który w zeszłym roku był Mistrzem Polski pointfighting. W drodze po tytuł mistrzowski stoczyli po cztery walki.
Srebrne medale wywalczyli: Kamila Igielska, dla której te zawody były debiutem. Poradziła sobie ze stresem, presją i pokazała się całkiem z dobrej strony. Kolejny srebrny medal wywalczył Klaudiusz Wojciechowski wygrywając w świetnym stylu trzy pojedynki, by dopiero w finale ulec nieznacznie zawodnikowi z Gliwic.
Brązowy medal wywalczyła Wiktoria Durlak, która pokazała wielkie serce do walki, szczególnie walcząc z dużo wyższymi przeciwniczkami.
– Na uwagę zasługuje również Julia Niewiadomska, której zabrakło dosłownie kilku sekund, aby odrobić straty w walce ćwierćfinałowej i wejść do strefy medalowej – dodaje Amadeusz Kwiatkowski. – Z pewnością była to jedna z najbardziej zaciekłych walk całych zawodów. Reszta naszych zawodników odpadła w walkach eliminacyjnych: Kacper Zając, Mateusz Pietruch,Hubert Slowik, Adam Rzemiński, Zuzia Święs, Arkadiusz Kasprzycki, ale taki jest sport. Jedno jest pewne mamy duży potencjał i wykorzystamy go! Serdeczne podziękowania szczególnie kierujemy do Stanisława Kroka STAN-DREW, za wielką pomoc w organizacji wyjazdu, a także: firmom FLOREX, Elektro-Partner A.S , ADMAX oraz gminie Grybów!
Fot: Arch. klubu