Zwycięstwo sądeczanek

W turnieju piłki ręcznej młodziczek, którego stawką jest awans do do 1/8 Mistrzostw Polski zespół UKS Dwójka Nowy Sącz wygrał pierwszy mecz, choć po zaciętej walce.

I dzień turnieju – 28.04
UKS Dwójka Nowy Sącz – UKS Olimpia Końskie 20:16 (10:8)
Sędziowali: Leszczyński – Toczyński.
UKS Dwójka: Wolak, Bachula: Zając 7, Danek 5, Pawłowska 3, Kunicka 2, Bydłoń 2, Padula 1, Brzezińska.
Olimpia: Sęga: Kania 6, Niebudek 3, Sosnowska 2, Korzekwa 2, Sękowska 1, Nowek 1, Sosnowy 1.

Początek meczu należał do gospodyń, które po celnych rzutach Zając prowadziły 2:0. Chwilę później Padula podwyższyła wynik na 3:0. Rywalki zerwały się do odrabiania strat i zrobiło się 3:2. Sądeczanki znów zaatakowały i prowadziły po kwadransie gry 5:3. Dwubramkowa przewaga utrzymała się do przerwy, dzięki dobrej skuteczności Zając. Po zmianie stron rywalki rzuciły się do odrabiania strat i po 28 minutach meczu był remis 10:10. Celnym rzutem odpowiedziała Kunicka, po kontrze Olimpii był remis. Jednak dwa dobre ataki Danek dały prowadzenie 13:11, a celny rzut Pawłowskiej podwyższył wynik. Do 42 minuty mecz był wyrównany. Od stanu 16:15 dla UKS Dwójki gospodynie dzięki akcjom Bydłoń, Zając i Danek powiększyły przewagę zwyciężając 20:16.
Po zakończeniu meczu z okazji ukończenia 15 lat przez Klaudię Padulę koleżanki zaśpiewały Sto lat, był też urodzinowy tort.
W sobotę kolejny dzień turnieju. Jeżeli sądeczanki wygrają będą prawie pewne awansu do półfinałów Mistrzostw Polski.