Zwycięzcy II Festiwalu Sportów Miejskich

30 września na terenie Parku Sportów Miejskich w Nowym Sączu odbył się „II Festiwal Sportów Miejskich”.

Celem imprezy było propagowanie nowoczesnych form aktywności fizycznej uprawianych w mieście. Organizatorem festiwalu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W ramach festiwalu odbyły się zawody i turnieje oraz pokazy. Jedną z rozgrywanych konkurencji były zawody w Jeździe Rowerowej na Torze Pumptrack o puchar radnego miasta Patryka Wichra. Zawodnicy mieli 3 przejazdy na czas po wcześniej wyznaczanej trasie która składała się z licznych muld i ostrych zakrętów. Konkurencję wygrał Tomasz Herbut któremu najszybszy przejazd zajął 21,78sek. Tomek chwalił dobrą organizację i świetną atmosferę. Na drugim miejscu z wynikiem 22,06sek sklasyfikowany został Kamil Gajda. Tuż za nimi był Jakub Sroka 22,27sek.

Kolejną festiwalową konkurencją był Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Jana Dudy, posła na sejm RP. Rozgrywki prowadzone były systemem „każdy z każdym”. Po puchar pewnie sięgnęła para Król/Cebula, która wygrała wszystkie swoje mecze, kolejne miejsca podium uzupełniły pary, Dylowicz/Potoniec i Zięba/Krerowicz. Zawodnicy po zakończeniu stwierdzili, że co prawda sezon siatkówki plażowej dobiegł końca ale pogoda tego dnia nie pozostawiła wątpliwości co do tego jak spędzić to sobotnie popołudnie.

W trakcie zawodów rowerowych i turnieju siatkówki plażowej, odbyły się pokazy tirkingu czyli nowoczesnej odmiany akrobatyki oraz streetworkout, widowiskowej formy ćwiczeń na poręczach i drążkach. Dla najmłodszych przygotowane były animacje, konkursy z nagrodami oraz słodkości. Ponadto przez cały czas trwania imprezy informacji o zdrowiu udzielali wolontariusze ze Stowarzyszenia Europa Donna.