Coś dla rowerzystów

Opublikowany przez

Ostatnie miesiące to duże zainteresowanie sądeczan rekreacją rowerową. Przyczyniła się do tego rozbudowa ścieżek EuroVelo. Dla miłośników dwóch kółek przygotowano imprezę Małopolska Tour.

W tym roku podczas wakacji czekają 4 całodniowe imprezy rowerowe. Pierwsza odbędzie się już w najbliższą niedzielę – 28 lipca w Tarnowie. Kolejna 11 sierpnia w Myślenicach. Pod koniec wakacji 25 sierpnia w Starym Sączu i zakończenie 8 września w Wadowicach.
Podczas każdej z tych imprez zaplanowano wiele atrakcji. Od rekreacyjnych rajdów rowerowych na zróżnicowanych trasach, po profesjonalne treningi, zawody dla najmłodszych, konkursy z nagrodami, ekstremalne pokazy rowerowe na MTB, BMX, przejażdżki na zabytkowych rowerach oraz wiele innych.
Zaplanowano koncerty znanych zespołów muzycznych,a w Starym Sączu wystąpi Krzysztof Zalewski.
Zapisy do rajdu na miejscu każdej imprezy. Udział w rajdach jest bezpłatny.

Bez medali na MŚ

Opublikowany przez

W popołudniowej części Mistrzostw Świata juniorów i młodzieżowców na torze Kolna koło Krakowa w slalomie kajakowym polska reprezentacja Polski wciąż pozostaje bez medali w konkurencjach zespołowych i więcej na będzie. Od środy rozpoczynają się konkurencje indywidualne.
Czytaj dalej

Zacząłem od kajaków….

Opublikowany przez

W nowosądeckim ratuszu prezydent Ludomir Handzel spotkał się z z mistrzem Polski w pływaniu Filipem Mordarskim, jego kolegami Wojciechem Nowakiem i Piotrem Sadowym, zawodnikami Miejskiego Klubu Sportowego STP oraz kajakarzem górskim , wicemistrzem Polski Michałem Pasiutem, drugim w Pucharze Świata w slalomie gratulując sportowcom znakomitych wyników wręczył listy gratulacyjne oraz upominki.
Czytaj dalej

Dariusz Popiela piąty w Pucharze Świata

Opublikowany przez

W hiszpańskim La Seu de Urgel zakończyły się zmagania w tegorocznym Pucharze Świata w slalomie kajakowym. Finały nie udane dla polskich zawodników, żaden nie awansował do finału w swojej konkurencji.

Przed ostatnimi zmaganiami w PŚ w pierwszej dziesiątce rankingu ICF była czwórka naszych zawodników. W elicie utrzymali się tylko sądeczanie Dariusz Popiela, choć po 4 edycjach zawodów był drugi. Szansa na podium była ogromna, bowiem wystarczyło zając 15 miejsca, a dałoby to 3 pozycję, niestety nasz kajakarz był 19. Ale to właśnie slalom. Ułamek sekundy, fala która nagle pojawia i dobre miejsce ucieka. Warto podkreślić, że 9 w rankingu PŚ znalazła się Klaudia Zwolińska pokonując wiele utytułowanych rywalek.

Ranking Pucharu Świata

K-1 mężczyzn:

1. Jiri PRSKAVEC (Czechy) 304

2. Mathieu BIAZIZZO (Francja) 242

3. Vit PRINDIS (Czechy) 222

3. Joseph CLARKE (Wielka Brytania) 222

5. Dariusz Popiela 214

6. Hannes AIGNER (Niemcy) 212

7. Peter KAUZER (Słowenia) 209

8. Sebastian SCHUBERT (Niemcy) 175

9. Giovanni DE GENNARO (Włochy) 171

9. Boris NEVEU (Francja) 171

9. Bradley FORBES-CRYANS GBR 171

K-1 kobiet:

1. Jessica FOX (Australia) 303

2. Ricarda FUNK (Niemcy) 302

3. Corinna KUHNLE (Austria) 285

4. Eva TERCELJ (Słowenia) 234

5. Mallory FRANKLIN (Wielka Brytania) 204

6. Katerina KUDEJOVA (Czechy) 192

7. Viktoria WOLFFHARDT (Austria) 187

8. Rosalyn LAWRENCE (Australia) 177

9. Klaudia Zwolińska 175

10. Ursa KRAGELJ (Słowenia)173

26. Natalia Pacierpnik 79

C-1 mężczyzn:

1. Alexander SLAFKOVSKY (Słowacja) 296

2. Luka BOZIC (Słowenia) 282

3. Sideris TASIADIS (Niemcy)268

14. Grzegorz Hedwig 135

Finał bez finału

Opublikowany przez

Finał Pucharu Świata w hiszpańskim La Seu de Urgel zakończył bez polskich kajakarzy w finałach. Nikomu nie udało się osiągnąć celu czyli znalezienie w gronie 10 najlepszych, choć najbliżej był sądeczanin Dariusz Popiela.
Czytaj dalej