Sukces tancerzy z Centrum ADeeM

Opublikowany przez

Pojechali o 3 rano ale nie przeszkodziło im to w pokazaniu świetnej formy na zawodach.


W zeszły weekend nowosądeccy tancerze z Centrum tańca ADeeM  pojechali do Twardogóry na Krajowe Mistrzostwa IDO Hip hop, Break Dance, Electric Boogie i Street Dance Show. Były to bardzo ważne zawody z racji, iż były to eliminacje do mistrzostw Europy i Świata.
A kto dostaje nominacje na zawodach? Oczywiście że tylko najlepsi, nie jest to takie łatwe, bo do kadry Polski wchodzi tylko 10 tancerzy na Mistrzostwa Europy oraz 5 tancerzy na Mistrzostwa Świata.
Tancerze z Nowego Sącza rywalizowali z zawodnikami z całej Polski. Zaprezentowali się na najwyższym poziomie i odnieśli niesamowite sukcesy. Zaczynając od najmłodszej kategorii czyli do lat 7, Karolinka Kania trenowana przez Justynę Migacz wystąpiła na swoim drugim w życiu turnieju i zajęła IV miejsce.
Natalia Migacz została nagrodzona brązowym medalem w kategorii 12-15 lat hip hop solo. Była to bardzo trudna konkurencja, gdyż musiała pokonać 144 zawodniczki, natomiast w kategorii break Dance otrzymała tytuł Mistrzyni Polski więc do domu wróciła również ze złotem. Ale to jeszcze nie koniec sukcesów… Natalia Migacz w duecie hip hop 12-15 lat z Zuzanną Maciuszek usytuowały się na 9 miejscu w Polsce pokonując 61 duetów i tym samym również otrzymały nominację na mistrzostwa Europy. W kategorii solistek 16+ hip hop IV miejsce zajęła Justyna Migacz, która od 4 lat nie odstępuje swojego miejsca w polskiej kadrze.
Teraz tancerze z Centrum Tańca ADeeM Anity i Dariusza Migacz rozpoczynają przygotowania do Mistrzostw Europy, które odbędą się już 28 czerwca w Bremenhawen w Niemczech. Zaznaczają, że dadzą z siebie wszystko i będą godnie reprezentować Polskę. Zapraszają też na treningi bo jak tańczyć to tylko z najlepszymi!
W dniach 19-20 maja Stowarzyszenie ADeeM, MOK oraz MOSiR organizują IX Międzynarodowy Dzień Tańca-MDT CUP 2018 dwa dni tańca; sobota –  taniec towarzyski, niedziela – balet, jazz, hip hop break Dance z udziałem finalistów mistrzostwa Polski. Impreza pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ryszarda Nowaka w  Hali  MOSiR  ul. Nadbrzeżna 34.