IX Międzynarodowy Dzień Tańca MDT Cup 2018 19-20 maj

Opublikowany przez

W dniach 19-20 maja w hali sportowej MOSiR odbyła się 9 edycja  Międzynarodowego Dnia Tańca MDT Cup 2018

Ideą tego festiwalu tańca jest integracja tancerzy różnych stylów: hip hop, break dance,balet, taniec towarzyski.
Od 1982 roku w dniu 29 kwietnia tancerze mają swoje święto na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa  Jeana-Georges’a Noverre’a.
Przyjechało ponad 600 uczestników; zespoły z Krakowa, Olkusza, Krynicy, Gorlic, Jasła, Bochni, Żabna.
W sobotę na parkiecie zatańczyli tancerze towarzyscy w kategorii Rekreacja Małopolska i Premium.
W niedzielę prezentowali się tancerze nowocześni: hip hop , break dance, balet oraz inne formy tańca. Byli podzieleni na początkujących i zaawansowanych tancerzy. Wśród tych doświadczonych mogliśmy podziwiać  solo hip hop 12-15 lat Natalię Migacz brązową medalistkę Mistrzostw Polski, które odbyły się w kwietniu w Twardogórze.
W kategorii breakdance rozegrane zostały bitwy taneczne: solo i w trzyosobowych zespołach. W hip hopie było najwięcej konkurencji; solo, duet, małe grupy i zespoły.
Najwięcej emocji dostarczyła nam Gala. Zobaczyliśmy duże formacje taneczne oraz debiut dorosłego zespołu hip hop w kategorii 31+ „Super Star- Black Squad” prowadzonego przez Justynę Migacz. Występ zespołu wywołał ogromny aplauz publiczności. Niejeden młody tancerz zapragnął, aby jego mama czy tata też tak potrafili zatańczyć.