Kinga Łomako (SP 15) mistrzynią Małopolski

W Tarnowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Lekkoatletyce dziewcząt i chłopców. Znakomicie spisała się uczennica SP 15 Kinga Łomako, która wygrała na 100 m z czasem 13,01 s.

Wysoko należy ocenić start sztafety 4×100 m dziewcząt z SP 15 w Nowym Sączu biegnąca w składzie: Julia Jurkowska, Kinga Nowaczyk, Laura Koral i Konga Łomako, która wśród 15 zespołów wywalczyła 4 miejsce z czasem 57.64 sek. tracąc brązowy medal różnicą 0,08sek !
W kategorii chłopców z reprezentacji Nowego Sącza najlepiej zaprezentował się Kamil Pilch z SP 9 , który w biegu na 300 m wynikiem 39.19 uplasował się na 4 miejscu w województwie oraz sztafeta 4×100 m chłopców z SP 9 w składzie: Kamil Pilch, Mateusz Wójcik, Szymon Mrzygłód i Kacper Sroka, która z wynikiem 49.69 zajęła 5 miejsce.

Reprezentacja Nowego Sącza
Dziewczęta:
100 m: Kinga Łomako SP 15 100, Pawlak Weronika SP 3, Nowaczyk Kinga SP- 15.

Chłopcy
100 m: Duda Wiktor SP 7, Mrzygłód Szymon SP 9, Włodarczyk Łukasz SP 3.

300 m: Koral Laura SP 15, Błoniarz Natalia SP 3

Chłopcy: Pilch Kamil SP 9, Jasiński Hubert SP 15, Sroka Kacper SP 9.

Chłopcy: 4×100 m: SP 9 Nowy Sącz
Prawo startu w każdej konkurencji mieli zawodnicy, którzy zajęli trzy czołowe miejsca w zawodach szczebla powiatowego oraz najlepsze sztafety 4 x 100 m z każdego powiatu.