Medale sądeckich karateków

W Mistrzostwach Makroregionu Południowego Karate Kyokushin, które odbyły się w Leżajsku starowało 240 zawodników z 32 klubów Małopolski, Podkarpacia i Świętokrzyskiego.

W zawodach wystąpiło sześcioro sportowców Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin: Klaudia Kowalska, Kamila Nowak, Karolina Sekuła, Nikodem Święs, Oliwia Zarabska, Karolina Zarabska i trener shihan Andrzej Krawontka.
Największy sukces sportowy odnieśli Nikodem Święs i Karolina Sekuła, którzy stanęli na najwyższym podium zawodów. Pierwszy z nich stoczył 3 zwycięskie pojedynki w kumite juniorów – 75 kg.
– Nasz reprezentant pokazał, że może wygrać z najlepszymi zawodnikami karate w kraju – mówi shihan Andrzej Krawontka. – Jego zdecydowane, błyskotliwe, mocne techniki karate, a przy tym nieustępliwość i walka do ostatniej sekundy wywarły duże uznanie u sędziów. Kolejny złoty medal wywalczyła Karolina Sekuła, brązowa medalistka ostatnich Mistrzostw Europy w Rosji. W kategorii kumite juniorek młodszych – 55 kg swoje walki wygrała przed czasem prezentując szybkie i skuteczne kombinacje technik karate.
Brązowy medal wywalczyła w licznie obsadzonej kategorii juniorek młodszych – 50kg Kamila Nowak, srebrna medalistka Mistrzostw Europy 2017, która po dwóch zwycięskich walkach, w kolejnej o wejście do finału została pokonana. Brązowy medal zdobyła także Oliwia Zarabska w kategorii kumite juniorek młodszych + 55 kg. Klaudia Kowalska aktualna zdobywczyni Pucharu Polski 2018, w walce eliminacyjnej stoczyła zacięty pojedynek, jednak po dogrywce, sędziowie wskazali na jej rywalkę.
Jest to kolejny sukces nowosądeckiego karate kyokushin. Warto przypomnieć, że 2 marca dwie zawodniczki Klubu Karate Kyuokushin Nowy Sącz, Martyna Janik i Nadia Potoczek, na Ogólnopolskim Turnieju Karate w Będzinie także stanęły na najwyższym podium zawodów, pięknie promując miasto oraz region.