Natalia Migacz wytańczyła w Kopenhadze brązowy medal World Cup 2017

Kopenhaga 17-21.10.2017 IDO WORLD HIPHOP ELECTIC BOOGIE & BREAK DANCE CHAMIONSHIPS

Justyna Migacz i Natalia Migacz na Krajowych Mistrzostwach IDO (International Dance Organization) Wałbrzych zdobyły nominację na Mistrzostwa Europy IDO 2017 Walbrzych  i Mistrzostwa Świata IDO 2017 Kopenhaga.
Przez wakacje dziewczyny budowały swoją  formę na treningach i obozach tanecznych, by 17-21 października zatańczyć w Kopenhadze.
Polskę w kategorii 16+ solo reprezentowało 5 dziewcząt, a wśród nich Justyna z numerem startowym 3036. Z całego świata zakwalifikowało się 70 zawodniczek.
– Jestem szczęśliwa, że mogę tańczyć wśród najlepszych na świecie i reprezentować swój kraj – powiedziała przed konkursem Justyna do kapitana polskiej drużyny.
W każdej rundzie trzeba było zatańczyć 3 razy po 60 sekund. Nie było łatwo. Brakowało własnej publiczności i to tego trema, która od zawsze takim konkursom towarzyszy.
Justyna po dwóch rundach uplasowała się na 33 pozycji. Jest to wynik o 10 miejsc lepszy od jej  wyniku z zeszłego roku. Ten ogromny sukces Justyna zawdzięcza swojej systematycznej pracy i determinacji z jaką traktuje taniec. Swoją pasję i technikę taneczną przekazuje na co dzień swoim uczniom-tancerzom w CT ADeeM.

Śladem Justyny podąża jej młodsza siostra Natalia, która na Mistrzostwa Świata zakwalifikowała się w kategorii Break Dance. Jest to bardzo trudna konkurencja, ponieważ dziewczęta muszą rywalizować z chłopcami. Wśród 36 tancerzy z całego świata były tylko 2 dziewczyny. Natalia przeszła kwalifikacje w pięknym stylu i dostała się do najlepszej światowej 16-ki. Swoją pierwszą bitwę stoczyła z Węgrem. Niestety mimo ogromnego zaangażowania „Tuśki” i wielkiego  dopingu, Węgier okazał się od niej silniejszy. Ostatecznie zajęła 9 miejsce.
W roku 2018 Break Dance będzie już rozgrywany osobno dla chłopców i dziewcząt. To bardzo dobra wiadomość dla Natalii.
17 października na Mistrzostwach w Kopenhadze został po raz pierwszy rozegrany World Cup i w tej konkurencji dziewczęta rywalizowały tylko ze sobą. Szanse były równe. Polskę reprezentowała z numerem startowym 9006 tylko Natalia. Pięknie zatańczyła w eliminacjach i dostała się do finałowej czwórki:razem ze Słowenką i dwiema  Niemkami. Niestety pierwszy pojedynek z zawodniczką z Niemiec przegrała. Zabrakło doświadczenia. W drugiej bitwie o brązowy medal nie dała już żadnych szans rywalce i zdobyła swój medal World Cup 2017. Niemka, która pokonała Tuśkę wygrała również pojedynek ze Słowenką i zdobyła złoty medal.
Pierwsze słowa Natalii po ogłoszeniu wyników – Czy ja zawsze muszę trafić w pojedynku na Mistrza?.                                                                                              Niestety często tak bywa, ale jak to mówią co nas nie zabije to nas wzmocni. Gratulujemy siostrom wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów!