Pewne zwycięstwo sądeczanek

Nie było niespodzianki na parkiecie w Tarnowie i być nie mogło. Faworyt meczu drużyna z Nowego Sącza pewnie pokonała gospodynie.

MKS Pałac Młodzieży Tarnów – UKS Żak Nowy Sącz 52:79 (9:25, 22:16, 19:17, 2:21)
Sędziowali: Tomasz Urbański i Robert Romanowski
PM: Liszka 17, Świętochowska 14, Skrabacz 6, Siedlik 6, Węglarz 5.
UKS Żak: Orzeł 18, Nowak 10, D. Kosakowska 9, S, Kosakowska 9, Popiół 8, Gródek 6, Feryńska 5, Tokarczyk 4, Lisowska, Skoczeń.
Od pierwszych sekund meczu zarysowała się duża przewaga sądeczanek, które grały szybko i skutecznie. Po wysoko wygranej pierwszej kwarcie trener Tomasz Obrzut dał pograć wszystkim zmienniczkom stąd w drugiej części meczu tarnowianki nieco zmniejszyły rozmiary porażki i do przerwy było 31:41 dla UKS Żak.
– W tym meczu nie chodziło o to, aby rozbić sportowo rywalki, ale by dobrze zagrać – mówił Tomasz Obrzut. – Od połowy drugiej kwarty cały czas „mieszałem” składem i ustawieniem. Wynik meczu nie miał żadnego odniesienia do układu w tabeli.
Teraz zawodniczki zespołów II ligi kobiet odpoczywają, a od nowego roku w gronie 8 będą rywalizować o dwa pierwsze miejsca dające awans do dalszych gier o I ligę.