Kalendarz sportowy

Opublikowany przez

Wiele ciekawego będzie się działo w dyscyplinach halowych. Powoli rozkręcają się rozgrywki w ligach młodzieżowych siatkówki i piłki ręcznej. Miłośnicy mocnych walk mają swoją Galę. Warto wyjść z domu by pokibicować sądeczanom.
Czytaj dalej

Puchar Świata w Kickboxingu

Opublikowany przez

Dwudziesty czwarty Puchar Świata w kickboxingu przechodzi do historii. W tegorocznej edycji na budapesztańskich ringach i matach wystartowało 2473 zawodników i zawodniczek z 247 klubów z całego świata, wśród których nie mogło zabraknąć przedstawicieli Nowego Sącza w osobach młodych wojowników i wojowniczek z UKS Evan.
W przeprowadzonej na cztery dni przed wyjazdem do Budapesztu rozmowie trenera UKS Evan z prezesami SP Muszynianki Ryszardem Mosurem i Leszkiem Cidyło padła deklaracja zdobycia trzech krążków i ten plan został wykonany.
UKS Evan zdobył dwa złote krążki i pięć brązowych.
Dwa złote medale Pucharu Świata wywalczyła Marlena Stefańska w kat 28 kg Light contact oraz Kick Light.
Dwa brązowe medale wywalczyła Anna Baran w kat 37kg Light contact oraz Kick Light.
Kolejne brązowe medale wywalczyli: Gabriela Migda w kat 46 kg Kick Light, Karol Grygiel w kat 42 kg Light contact, Weronika Szmit w kat 42 kg Light contact.

 

Złoci, sądeccy karatecy

Opublikowany przez

Trzy złote i trzy brązowe medale wywalczyli karatecy z Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin podczas Turnieju o Puchar Solny W Wieliczce. W rywalizacji udział wzięło 400 zawodniczek i zawodników z 40 klubów karate z całej Polski.
Czytaj dalej