Z kim ćwiczyć?
Gdzie ćwiczyć?
Gdzie kupić sprzęt?

II Bieg o Puchar Miejskiej Góry – ruszyły zapisy

Opublikowany przez

Wprawdzie do 15 września kiedy odbędzie się II Bieg i Marsz Nordic Walking o Puchar Miejskiej Góry w Starym Sączu zostało jeszcze sporo czasu, ale już ruszyły zapisy.
Czytaj dalej

Medal Mistrzostw Polski dla „budowlanki”

Opublikowany przez

Przez dwa dni na stadionie AWF w Krakowie odbywały się Mistrzostwa Polski w wielobojach i sztafetach. Znakomicie spisała się ekipa UKS Budowlani Nowy Sącz zdobywając brązowy medal.

Rywalizacja była bardzo zacięta, w warto dodać, że w zawodach udział wzięło 910 zawodników i zawodniczek z 98 klubów – opowiada trener UKS Budowlani Nowy Sącz Józef Klimek. – Żeby walczyć o medale, trzeba było się zakwalifikować i to się udało sztafecie „budowlanki”, która pobiegła na dystansie 4 x 800 m mix U-20 i zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski.
Bardzo dobrze zaprezentował się w zawodach Patryk Marmon (wychowanek Józefa Klimka), który w zespole AZS AWF Kraków biegnąc na ostatniej zmianie na dystansie 4 x 800 m mix, po zaciętej walce na ostatniej prostej pokonał zawodnika z AZS AWF Warszawa i dzięki Patrykowi sztafeta AZS AWF Kraków zdobyła Mistrzostwo Polski w sztafecie 4 x 800 m mix.
Wyniki końcowe MP:
4×800 m – mix, U-20: 1. MLUKS Rawa Mazowiecka, 2. KS Podlasie Białystok, 3. UKS „Budowlani” Nowy Sącz(Dudczak Michał, Frączek Karolina, Małek Monika i Tomasiak Piotr – trener Józef Klimek).

Bardzo dobre biegi sądeczan

Opublikowany przez

Na stadionie AWF – w Krakowie odbyły się zawody lekkoatletyczne we wszystkich grupach wiekowych. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy UKS Budowlani, którzy stawali na podium i poprawiali rekordy życiowe.
Czytaj dalej

Biegali, skakali…

Opublikowany przez

Na stadionie im. Romana Stramki rozegrano Mistrzostwa Nowego Sącza w lekkiej atletyce szkół średnich. Najlepiej spisywali się zawodnicy Zespołu Szkół Samochodowych.
Czytaj dalej

Bardzo dobre biegi sądeczan

Opublikowany przez

Na stadionie AWF w Krakowie, odbyły się Mistrzostwa Małopolski juniorów i juniorów młodszych w lekkiej atletyce. Bardzo dobrze spisali się wychowankowie UKS Budowlani, którzy stawali na podium.
Czytaj dalej

Memoriał Edwarda Szklarczyka w lekkiej atletyce

Opublikowany przez

W tym roku lekkoatleci nie mają szczęścia do pogody, która paraliżuje stary, a i osiągane wyniki są nieco słabsze. Mimo z Suchej Beskidzkiej sądeczanie wrócili uśmiechnięci.
Czytaj dalej

Biegały, skakały, rzucały

Opublikowany przez

Na stadionie MOS im. Romana Stramki odbyły się mistrzostwa Nowego Sącza w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt Szkół Podstawowych z cyklu Igrzyska Dzieci 2018/2019.
Czytaj dalej

„Boom Boom” Pławecki najpopularniejszym sportowcem

Opublikowany przez

W piątek wieczorem, w salach hotelu Beskid ogłoszono wyniki plebiscytu na „Najpopularniejszego sportowca Sądecczyzny”, który zorganizowało „Stowarzyszenie dla Miasta”. Okazały puchar odebrał Łukasz „Boom Boom” Pławecki.
Czytaj dalej

Brąz Mistrzostw Polski dla sądeczanina

Opublikowany przez

Sukcesem, czyli brązowym medalem zakończył się udział Piotra Tomasiaka w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w lekkiej atletyce w Toruniu.

Medalista jest uczeniem 3 klasy Technikum Budowlanego w Nowym Sączu Piotr Tomasiak i zawodnikiem UKS „Budowlani”. Brązowy krążek wybiegał na 1500 m.

– Większość zawodników przygotowujących się do HMP miała możliwość trenowania i brania udziału w zawodach na hali a dla Piotrka był to jedyny udział w zawodach na hali w tym sezonie i dlatego zajęcie 3 miejsca jest wielkim sukcesem zawodnika. – stwierdził trener UKS Budowlani Józef Klimek. – Poprawiając rekord życiowy z sezonu letniego i to w środku okresu przygotowawczego jest dobrym prognostykiem na zbliżający się sezon.

Wyniki biegu na 1500 m:
1. Mateusz Kuchman MOS Bytom 3,59,26
2. Tomasz Przybylak AZS Poznań- 3,59,35
3. Piotr Tomasiak UKS „Budowlani” Nowy Sącz 3,59,40

Kinga Łomako (SP 15) mistrzynią Małopolski

Opublikowany przez

W Tarnowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Lekkoatletyce dziewcząt i chłopców. Znakomicie spisała się uczennica SP 15 Kinga Łomako, która wygrała na 100 m z czasem 13,01 s.
Czytaj dalej