„Boom Boom” Pławecki najpopularniejszym sportowcem

Opublikowany przez

W piątek wieczorem, w salach hotelu Beskid ogłoszono wyniki plebiscytu na „Najpopularniejszego sportowca Sądecczyzny”, który zorganizowało „Stowarzyszenie dla Miasta”. Okazały puchar odebrał Łukasz „Boom Boom” Pławecki.

W gali udział wzięli m.in. prezydent miasta Ludomir Handzel, posłowie na Sejm RP Barbara Bartuś, Anna Paluch, Jóżef Leśniak, sekretarz Województwa Małopolskiego Wojciech Piech, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Patryk Wicher, starosta Powiatu Nowosądeckiego Marek Kwiatkowski, radni Nowego Sącza Tadeusz Gajdosz, Jakub Prokopowicz, Dawid Dumana, Maciej Rogóz oraz burmistrzowie i wójtowie gmin Stary Sącz, Rytro, Łącko.
– Aż trudno uwierzyć, że to był już 16 plebiscyt – mówił organizator imprezy, prezes „SdM” Tomasz Michałowski. – W tym roku nadesłano prawie 5000 głosów, z czego 4500 to były sms-y, pozostałe przyszły na kartkach pocztowych. Cieszę się, że nasz plebiscyt cieszy się takim powodzeniem. Nominowano w sumie 72 sportowców, ale w finale znalazło się 12. Lata lecą, ale problemy sportowców wciąż są takie same, głównie w kwestii infrastruktury. Myślę zwłaszcza o kajakarzach górskich, czy saneczkarzach. Cieszę się jednak, że mimo trudności sport na Sądecczyźnie trzyma się dobrze. Mamy tu przecież mistrzów świata, czy Europy, olimpijczyków. Bardzo dziękuję władzom lokalnym, dzięki którym również odbył się ten plebiscyt.
Wyniki plebiscytu:
1. Łukasz Pławecki „Boom Boom”: jest aktualnym mistrzem świata kilku federacji kickbokserskich i mistrzem organizacji Fight Exclusive Night w mieszanych sztukach walki (kategoria do 77 kilogramów), który powiedział: Urodziłem się na Śląsku, ale dzieciństwo spędziłem tutaj, na Sądecczyźnie. Tutaj trenuję, czuję się lokalnym patriotą. W maju odbędzie się kolejna gala HFO, która transmitowana będzie po raz pierwszy w Telewizji Publicznej. Liczę, że kibice znów licznie zgromadzą się w nowosądeckiej hali MOSiR, by mi kibicować.
2. Arkadiusz Borzęcki – niepełnosprawny lekkoatleta (pchnięcie kulą, rzut oszczepem i dyskiem, a ostatnio kolarstwo).
3. Michał Pasiut – kajakarstwo górskie (wychowanek Zbigniewa Bobrowskiego KS Start Nowy Sącz, medalista ME, MP)
4. Marcin Dulko – aktualny Mistrz Świata w podnoszeniu sztangi leżąc.
5. Zuzanna Baran – hokeistka MKHL Krynica
6. Ida Talanda – hokeistka KTH KM Krynica
7. Adrian Bednarek – siatkarz SKPS Dunajec Nowy Sącz
8. Sebastian Stach – sporty motocyklowe
9. Robert Ruchała – zawodnik MMA
10. Piotr Pietrzyk – saneczkarz UKS Tajfun Nowy Sącz
11. Zuzanna Pawlik – siatkarka STS Sandecja
12. Miłosz Kałaur – piłkarz MKS Sandecja

Sportowa impreza 2018 roku: Gala HFO 5
Nauczyciel Roku – Łukasz Mężyk
Klub roku: UKS Staszkówka Jelna
Prezes roku: Wojciech Mróz UKS Staszkówka Jelna
Drużyna roku: SKPS Dunajec Nowy Sącz
Trener roku: Tadeusz Olszewski SKPS Dunajec
Sponsor roku: Firma Vitberg
Najpopularniejszy piłkarz lig niższych: Marcin Hebda LKS Zamczysko Marcinkowice.
Plebiscyt zakończyły długie rozmowy o sporcie.