Mistrzostwa Nowego Sącza w koszykówce

W Hali Sportowej MOSiR w Nowym Sączu odbyły się finały Mistrzostw Nowego Sącza w koszykówce chłopców szkół średnich. Zwyciężyła drużyna ZS nr 1.

– W turnieju rywalizowało 8 drużyny, które walkę o mistrzostwo zaczęły już w grudniu 2016 roku – mówi Andrzej Potoniec ZPOW Nowy Sącz. – W finałach wystąpiły cztery najlepsze zespoły, które grały systemem „każdy z każdym” 2 razy po 10 minut. Zwyciężyła drużyna ZS nr 1, co jest małym zaskoczeniem, bo faworytem była ekipa II LO.
rywalizowały w eliminacjach które rozpoczęliśmy w grudniu. Następnie po 2 najlepsze drużyny z grup awansowały do wielkiego finału. Graliśmy. Najlepiej w Finałach Mistrzostw Nowego Sącza zaprezentowali się chłopcy z Zespołu Szkół nr 1 pod opieka Tomasz Strzelec, którzy wygrali turniej i automatycznie uzyskali awans na zawody rejonowe.
Wyniki eliminacji:
Grupa A: I LO – II LO 16:17, ZSB – ZS nr 1 4:28, ZS nr 1 – II LO 21:7, I LO – ZSB 15:12, ZSB – II LO 10:26, ZS nr 1 – I LO 23:6
Grupa B: ZSE – ZSE-M 7:11, ZSS – ZS nr 4 20:6, ZSE-M – ZS nr 4 25:3, ZSE – ZSS 7:12, ZSS – ZSE-M 3:11, ZS nr 4 – ZSE 13:16.
Finały
II LO – ZSS 14:17
ZSE-M – ZS nr 1 8:26
ZSS – ZS nr 1 13:30
II LO – ZSE-M 17:13
Klasyfikacja końcowa: 1. Zespół Szkół nr 1 opiekun Tomasz Strzelec
2. Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych (Łukasz Budnik, Ewa Bereś), 3. II Liceum Ogólnokształcące (Łukasz Sommer, Mirosława Kasprzak), 4. Zespół Szkół Samochodowych (Dawid Zając, Paweł kożuch), 5-6. I Liceum Ogólnokształcące (Jan Pasiut), Zespół Szkół Ekonomicznych (Maksymilian Sławecki), 7-8. miejsce -Zespół Szkół Budowlanych (Łukasz Zwoliński), Zespół Szkół nr 4 (Antoni Więcławek).
Drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami, a 3 najlepsze szkoły pamiątkowymi statuetkami.
Awans na zawody rejonowe uzyskała drużyna ZS nr 1 Nowy Sącz.