Muszynianki wyrwały punkt w Rzeszowie

Zespół Polski Cukier Muszynianka zagrał bardzo ambitnie w Rzeszowie przegrywając 2:3, co dało jeden punkt.

Developres SkyRes Rzeszów – Polski Cukier Muszynianka 3:2 (23:25, 25:22, 25:20, 25:27, 15:9)
MVP: Adela Helić.

Developres SkyRes Rzeszów: Hawryła, Śliwińska, Kaczmar, Helić, Mróz, Paskova, Nickowska (libero) oraz Kamenova, Żabińska, Flakus, Kaczorowska, Borek (libero).
Polski Cukier Muszynianka: Savić, Rabka, Sosnowska, Wójcik, Łyszkiewcz, Cvetanović, Medyńska (libero) oraz Wawrzyniak, Cikiriz, Sredić.
Faworytem spotkania były gospodynie, które w pierwszej rundzie wygrały w Muszynie 3:0. Pierwszy set pokazał jednak, że mineralne tym razem będą trudnym rywalem. Muszynianki prowadziły po ataku Cvetanović i błędzie Helić 3:1. Chwilę później lepsze były rzeszowianki i mecz toczył się punkt za punkt. Raz górą były gospodynie, a raz przyjezdne. Po ataku Cvetanović zespół z Muszyny prowadził 22:21. Chwilę później po akcji Savić było 23:22 dla gości. Seta mocnym atakiem zakończyła Cvetanović. Druga część meczu rozpoczęła się od prowadzenia Developresu 7:2. Muszynianki szybko odrobiły straty prowadząc 8:7. Od tego momentu mecz toczył się punkt za punkt. Pod koniec rozgrywki gospodynie wykazały się większą determinacją popełniając mniej błędów co pozwoliło na wygranie seta. Do tie breaka mecz był niezwykle zacięty. Ostatnia część spotkania należała już do gospodyń, które nie dały się ograć zwyciężając 3:2, ale jeden punkt pojechał do Muszyny.
W najbliższą środę, 18 stycznia, o godz. 18:00 w ramach 1/8 Pucharu Polski zespół z Muszyny podejmie Atom Trefl Sopot.