Z kim ćwiczyć?
Gdzie ćwiczyć?
Gdzie kupić sprzęt?

Grand Prix Nowego Sącza

Opublikowany przez

Na torze pumptrackowym zakończyły się zawody rowerowe o Grand Prix Nowego Sącza. Wyłoniono najlepszych, rozdano nagrody.
Czytaj dalej

Park Rekreacji Przestrzennej otwarty

Opublikowany przez

Punktualnie o godz. 14.00 oficjalnie otwarty został Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej w Nowym Sączu przy ul. Nadbrzeżnej. Uroczystość odbyła się w ramach 10 – lecia MOSiR.
Czytaj dalej

W sobotę otwarcie Małopolskiego Parku Rekreacji Przestrzennej

Już w najbliższą sobotę o godz.14.00 nastąpi uroczyste otwarcie Małopolskiego Parku Rekreacji Przestrzennej przy ul. Nadbrzeżnej.

Czytaj dalej

Rowerowo-motoryzacyjna impreza w Nowym Sączu

Opublikowany przez

W pierwszy weekend września (1-2.09), w nowo wybudowanym miasteczku rowerowym i na torze Pumptrack w Nowym Sączu odbędzie się impreza dla całych rodzin pt. „Rowerowy powrót do szkoły”. Gościem specjalnym będzie czołowy zawodnik w kolarstwie ekstremalnym, wielokrotny mistrz Polski, Gustaw Dądela.  Czytaj dalej

Kalendarz sportowy

Opublikowany przez

Miłośnicy czynnej rekreacji w sobotę będą mieli sporo możliwości. Na pumptracku siatkówka plażowa, koło Piwnicznej wyścigi kolarskie, nad Jeziorem regaty, a dla leniwców w Nowym Sącza zagra Sandecja.
Czytaj dalej

Agnieszka Skalniak dziesiąta w Mistrzostwach Europy

Opublikowany przez

Bardzo dobrze rozpoczęły się dla Polski Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym w Brnie (Czechy). W kategorii juniorek brąz wyjechała Marta Jaskulska. Natomiast w U-23 dziesiąta była Agnieszka Skalniak z Żegiestowa.
Orliczki (U-23) miały do pokonania dwie pętle w Brnie, czyli 24 km. Jako przedostatnia na trasę wyruszyła sądeczanka Agnieszka Skalniak, która do Czech jechała z wielkimi nadziejami na podium. Niestety tym razem się nie udało. W sobotę wyścig na szosie. Zawodniczki będą miały do pokonania 108 km. Przed tygodniem sądeczanka pokazała, że potrafi wygrywać. Może i tym razem będzie dobrze.

Wyniki końcowe:
1. SOET Aafke (Holandia) 33:24,30
2. KLEIN Lisa (Niemcy) 34:29,90
3. NOSKOVÁ Nikola (Czechy) 34:32,50
4. NOVOLODSKAYA Maria (Rosja) 34:44,70
5. BALSAMO Elisa (Włochy) 34:46,10
6. GROSSETETE Maelle (Francja) 35:39,60
7. SWINKELS Karlijn (Holandia) 35:45,40
8. BIRYUKOVA Julia (Ukraina) 35:50,40
9. ALIEKSIEIEVA Viktoria (Ukraina) 35:53,60
10. SKALNIAK Agnieszka 35:55,25
21. NERLO Aurela 37:18,50

Całe podium dla sądeczan

Opublikowany przez

W Babicach koło Oświęcimia odbyły się Mistrzostwa Małopolski w jeździe indywidualnej na czas. Znakomicie spisali się zawodnicy z Sądecczyzny, którzy zgarnęli całe podium w kategorii dziewcząt i chłopców.
Czytaj dalej

Agnieszka Skalniak wygrała etap

Opublikowany przez

Przygotowująca się do Młodzieżowych Mistrzstw Europy w kolarstwie szowoswym Agnieszka Skalniak (Experza Footlogix Belgia) rodem z Żegiestowa wygrała etap wyścigu kolarskiego Tour de Feminin w Czechach.
Sądeczanka po pechowym początku roku, kraksy, a wraz nimi kontuzję, tę część sezonu może uznać za udaną. W zawodach Tour De Feminin na pierszym etapie była piąta, drugi wygrał, na czasówce była 12, a klasyfikacji generalnej 11 pozycja. Warto dodać, że Agnieszka Skalniak to wciąż bardzo młoda kolarka – Orlik, a już rywalizuje z europejską czołówką seniorek.

– W trzecim dniu wyścigu były dwa etapy – mówi mama zawodniczki Babara Skalniak. – Pierwszy to była czasówka. Agnieszka zaczęła zbyt mocno pierwszą część etapu i później trochę zabrakło, ale i tak w swojej kateogrii wiekowej była najlepsza. Drugi to był wyścig na 70 km. Tego miała nie jechać, ale czuła się dobrze i ruszyła. Na 5 km przed metą była duża kraksa, którą Aga szczęśliwie ominęła, ale i tak było potworne zamieszanie i kilka kontuzji. Z ostatniego etapu się wycfała, bo od czwartku są już Mistrzostwa Europy. Ten wyścig miał być tylko przetraciem przed najważniejszymi zawodami sezonu. Wszystko poszło zgodnie z planem.

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym odbędą się w Brnie – Czechy w dniach 12-15.07.2018.

Wyścig Solidarności i Olimpijczyków ruszył

Opublikowany przez

Kolejny raz w Nowym Sączu wyznaczony start do kolejnego etapu miał Międzynarodowy Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Punktualnie o godz. 13.45 wiceprezydent Jerzy Gwiżdż dał sygnał do startu honorowego.
Czytaj dalej

Kalendarz sportowy

Opublikowany przez

Początek lipca to czas na sportowy urlop i to do połowy miesiąca. Dzieje się niewiele, ale zawsze coś można dla siebie znaleźć.
Czytaj dalej