Z kim ćwiczyć?
Gdzie ćwiczyć?
Gdzie kupić sprzęt?

Coś dla rowerzystów

Opublikowany przez

Ostatnie miesiące to duże zainteresowanie sądeczan rekreacją rowerową. Przyczyniła się do tego rozbudowa ścieżek EuroVelo. Dla miłośników dwóch kółek przygotowano imprezę Małopolska Tour.

W tym roku podczas wakacji czekają 4 całodniowe imprezy rowerowe. Pierwsza odbędzie się już w najbliższą niedzielę – 28 lipca w Tarnowie. Kolejna 11 sierpnia w Myślenicach. Pod koniec wakacji 25 sierpnia w Starym Sączu i zakończenie 8 września w Wadowicach.
Podczas każdej z tych imprez zaplanowano wiele atrakcji. Od rekreacyjnych rajdów rowerowych na zróżnicowanych trasach, po profesjonalne treningi, zawody dla najmłodszych, konkursy z nagrodami, ekstremalne pokazy rowerowe na MTB, BMX, przejażdżki na zabytkowych rowerach oraz wiele innych.
Zaplanowano koncerty znanych zespołów muzycznych,a w Starym Sączu wystąpi Krzysztof Zalewski.
Zapisy do rajdu na miejscu każdej imprezy. Udział w rajdach jest bezpłatny.

Grand Prix Nowego Sącza

Opublikowany przez

Na torze pumptrackowym zakończyły się zawody rowerowe o Grand Prix Nowego Sącza. Wyłoniono najlepszych, rozdano nagrody.
Czytaj dalej

Park Rekreacji Przestrzennej otwarty

Opublikowany przez

Punktualnie o godz. 14.00 oficjalnie otwarty został Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej w Nowym Sączu przy ul. Nadbrzeżnej. Uroczystość odbyła się w ramach 10 – lecia MOSiR.
Czytaj dalej

W sobotę otwarcie Małopolskiego Parku Rekreacji Przestrzennej

Już w najbliższą sobotę o godz.14.00 nastąpi uroczyste otwarcie Małopolskiego Parku Rekreacji Przestrzennej przy ul. Nadbrzeżnej.

Czytaj dalej

Rowerowo-motoryzacyjna impreza w Nowym Sączu

Opublikowany przez

W pierwszy weekend września (1-2.09), w nowo wybudowanym miasteczku rowerowym i na torze Pumptrack w Nowym Sączu odbędzie się impreza dla całych rodzin pt. „Rowerowy powrót do szkoły”. Gościem specjalnym będzie czołowy zawodnik w kolarstwie ekstremalnym, wielokrotny mistrz Polski, Gustaw Dądela.  Czytaj dalej

Kalendarz sportowy

Opublikowany przez

Miłośnicy czynnej rekreacji w sobotę będą mieli sporo możliwości. Na pumptracku siatkówka plażowa, koło Piwnicznej wyścigi kolarskie, nad Jeziorem regaty, a dla leniwców w Nowym Sącza zagra Sandecja.
Czytaj dalej

Agnieszka Skalniak dziesiąta w Mistrzostwach Europy

Opublikowany przez

Bardzo dobrze rozpoczęły się dla Polski Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym w Brnie (Czechy). W kategorii juniorek brąz wyjechała Marta Jaskulska. Natomiast w U-23 dziesiąta była Agnieszka Skalniak z Żegiestowa.
Orliczki (U-23) miały do pokonania dwie pętle w Brnie, czyli 24 km. Jako przedostatnia na trasę wyruszyła sądeczanka Agnieszka Skalniak, która do Czech jechała z wielkimi nadziejami na podium. Niestety tym razem się nie udało. W sobotę wyścig na szosie. Zawodniczki będą miały do pokonania 108 km. Przed tygodniem sądeczanka pokazała, że potrafi wygrywać. Może i tym razem będzie dobrze.

Wyniki końcowe:
1. SOET Aafke (Holandia) 33:24,30
2. KLEIN Lisa (Niemcy) 34:29,90
3. NOSKOVÁ Nikola (Czechy) 34:32,50
4. NOVOLODSKAYA Maria (Rosja) 34:44,70
5. BALSAMO Elisa (Włochy) 34:46,10
6. GROSSETETE Maelle (Francja) 35:39,60
7. SWINKELS Karlijn (Holandia) 35:45,40
8. BIRYUKOVA Julia (Ukraina) 35:50,40
9. ALIEKSIEIEVA Viktoria (Ukraina) 35:53,60
10. SKALNIAK Agnieszka 35:55,25
21. NERLO Aurela 37:18,50

Całe podium dla sądeczan

Opublikowany przez

W Babicach koło Oświęcimia odbyły się Mistrzostwa Małopolski w jeździe indywidualnej na czas. Znakomicie spisali się zawodnicy z Sądecczyzny, którzy zgarnęli całe podium w kategorii dziewcząt i chłopców.
Czytaj dalej

Agnieszka Skalniak wygrała etap

Opublikowany przez

Przygotowująca się do Młodzieżowych Mistrzstw Europy w kolarstwie szowoswym Agnieszka Skalniak (Experza Footlogix Belgia) rodem z Żegiestowa wygrała etap wyścigu kolarskiego Tour de Feminin w Czechach.
Sądeczanka po pechowym początku roku, kraksy, a wraz nimi kontuzję, tę część sezonu może uznać za udaną. W zawodach Tour De Feminin na pierszym etapie była piąta, drugi wygrał, na czasówce była 12, a klasyfikacji generalnej 11 pozycja. Warto dodać, że Agnieszka Skalniak to wciąż bardzo młoda kolarka – Orlik, a już rywalizuje z europejską czołówką seniorek.

– W trzecim dniu wyścigu były dwa etapy – mówi mama zawodniczki Babara Skalniak. – Pierwszy to była czasówka. Agnieszka zaczęła zbyt mocno pierwszą część etapu i później trochę zabrakło, ale i tak w swojej kateogrii wiekowej była najlepsza. Drugi to był wyścig na 70 km. Tego miała nie jechać, ale czuła się dobrze i ruszyła. Na 5 km przed metą była duża kraksa, którą Aga szczęśliwie ominęła, ale i tak było potworne zamieszanie i kilka kontuzji. Z ostatniego etapu się wycfała, bo od czwartku są już Mistrzostwa Europy. Ten wyścig miał być tylko przetraciem przed najważniejszymi zawodami sezonu. Wszystko poszło zgodnie z planem.

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym odbędą się w Brnie – Czechy w dniach 12-15.07.2018.

Wyścig Solidarności i Olimpijczyków ruszył

Opublikowany przez

Kolejny raz w Nowym Sączu wyznaczony start do kolejnego etapu miał Międzynarodowy Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Punktualnie o godz. 13.45 wiceprezydent Jerzy Gwiżdż dał sygnał do startu honorowego.
Czytaj dalej