20 lat krytej pływalni i 10 lat MOSiR z Otylią Jędrzejczak

Opublikowany przez

W sali reprezentacyjnej Ratusza odbyła się konferencja prasowa z udziałem złotej medalistki olimpijskiej Otylii Jędrzejczak, prezesa Stowarzyszenia „Kochamy Sport”, która poświęcona była XX Leciu Krytej Pływalni oraz X leciu MOSiR Nowy Sącz.

– Cieszę się, że pani Otylia przyjęła nasze zaproszenie i tym samym uświetni obchody XX lecia pływalni oraz X lecia MOSiR. – mówił prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak. – Dzięki temu cały projekt będzie dla mieszkańców miasta atrakcyjny, będzie miał wysoką rangę. Cieszę się też, że w naszym mieście, już w najbliższą sobotę odbędzie się Finał Finałów, czyli Minimistrzostwa Deichmann 2018 dla U-13. Zapraszam wszystkich do uczestniczenia i kibicowania.
– Z okazji naszych jubileuszów przygotowaliśmy wiele atrakcyjnych imprez sportowych – dodał Paweł Badura dyrektor MOSiR Nowy Sącz. – W programie są zawody rowerowe, piłki siatkowej plażowej, koszykówki, modeli samochodów i oczywiście „Otylia Swim Tour” oraz
Miting pływacki z Wojciechem Wojdakiem – wicemistrzem Świata. Szczegóły z terminami znajdują się na ulotkach oraz plakatach. Zachęcam do śledzenia strony www.sporotwysacz.pl, gdzie będą zapowiedzi zawodów, a gdyby przeszkadzała pogoda, podamy zmiany terminów.
O projekcie „Otylia Swim Tour” opowiedziała nasza mistrzyni. – Ten projekt powstał 5 lat temu. Jest on przeznaczony dla dzieci w wieku od 14 lat, które uczą się pływać, oraz dla rodziców, którzy mają zajęcia z psychologiem i dietetykiem. To jedyny tego typu projekt w Polsce. Do tej pory udział wzięło ponad 2500 dzieci – powiedziała Otylia Jędrzejczak.
Zajęcia „Otylia Swim Tour” odbędą się 29 września na pływalni MOSiR oraz w hali sportowej, a poprowadzi je 12 instruktorów. Z profesjonalnych warsztatów pływackich będzie mogło skorzystać 120 dzieci. Zapisy zaczną się na początku września.
W konferencji uczestniczył również Tomasz Kucharski, prezes Stowarzyszenia „Kochamy Sport”, głównego organizatora zawodów Deichmann Minimistrzostwa, odbywających się od 7 lat w Nowym Sączu, który powiedział. – Bardzo się cieszę, że Finał Finałów odbędzie się w Nowym Sączu, już w najbliższą sobotę. Na boiskach stadionu MKS Sandecja swoje umiejętności zaprezentują piłkarze w kategorii U-13. Warto dodać, że w całej Polsce udział w piłkarskich zawodach wzięło ponad 20000 chłopców i dziewcząt.