Sądeczanie awansowali do finałów

Zespół kadetów SKPS Dunajec znów zafundował kibicom horror, który jednak zakończył się szczęśliwie. Dzięki wygranej sądeczanie zapewnili sobie awans do finałów Mistrzostw Polski.

SKPS Dunajec Nowy Sącz – Sparta AGH Kraków 3:2 (25:21, 26:28, 25:18, 24:26, 15:12)
Sędziowali: Wojciech Targosz i Marek Krupski.
SKPS Dunajec: Trzop, Olszewski, Ruchała, Waligóra, Iszczuk, Górowski, Bednarek – libero, Rynduch – libero oraz Ciuła, Jacak.
Sparta: Piejko, Pachalski, Klimek, Łopuch, Laszczuk, Bukowski, Migała – libero oraz Gawin, Zawadzki, Trenzinger, Bobrowski.
Oba zespoły znają się doskonale i stąd o wyniku decydowała dyspozycja dnia. Pierwszy set przebiegał pod kontrolą sądeczan. Niestety po jednej z akcji kontuzji doznał Waligóra, który obok Olszewskiego stanowi o sile ataku SKPS. Ta sytuacja mocno wytrąciła z regularności siatkarzy z Nowego Sącza. Zaczęły się mnożyć błędy, zwłaszcza w zagrywce. Dość powiedzieć, ale w tym elemencie gry sądeczanie oddali rywalom ponad 20 punktów. Do tego pojawiła się nieskuteczność w ataku i rywale zaczęli grać skutecznie co przełożyło się na wygrane dwa sety, a w konsekwencji doszło do tie breaku. Ostatni set na szczęście był pod kontrolą sądeczan. Zwycięstwo dało awans do finałów Mistrzostw Polski kadetów.
W drugim meczu Gwardia Wrocław pokonała Wifamę 3:0 o również awansowała do finałów.
W niedzielę spotkanie o pierwsze miejsce w turnieju. O godz. 12.00 SKPS Dunajec zagra z Gwardią.