36 medali sądeckich pływaków

Opublikowany przez

W Myślenicach odbyły się zawody pływackie o Puchar TG Sokół w konkurencjach sprinterskich. Nowosądeccy sportowcy wywalczyli aż 36 medali, w tym 18 złotych.

– W rywalizacji uczestniczyło blisko 250 zawodników z 23 klubów – opowiada prezes MKS STP Nowy Sacz Mark Ruchała. – Na zawodnicy dopingowani przez trenerów Joannę Paszka i Tomasza Jasiurkowskiego, rodziców, dziadków i oczywiście ja też sprostali oczekiwaniom przywożąc do Nowego Sącza 18 złotych, 7 srebrnych i 11 brązowych krążków, co łącznie daje 36 wyjść na „pudło”.
Wśród najmłodszych zawodników na podium znaleźli się: Anna Brońska zajęła 1 miejsce, Hanna Kliś była 3 podobnie jak Oliwier Świdrak. W kategorii siedmiolatków Katarzyna Kuźma i Adam Maciak wypływali 3 miejsce.
Starsza o rok Karolina Kurzeja i 9-letni Adrian Ruchała w klasyfikacji indywidualnej trzyrotnie odbierali złoty krążek i jeden raz srebrny.
– Warto podkreślić fakt, iż Adrian po czterech startach w klasyfikacji wieloboju chłopców, w kategorii 8-9 lat był najlepszy, a Karolina zajęła 4 lokatę ustępując miejsca jedynie starszym koleżankom.
Podsumowaniem pierwszego bloku zawodów była rywalizacja sztafet mieszanych 4×25 m stylem dowolnym (Karolina Kurzeja, Szymon Walczak, Adrian Ruchała, Weronika Ruchała), stanęli na najniższym stopniu podium.
Równie udany był start starszych zawodników, którzy udowodnili, że potrafią pływać szybko.
– Do worka, swoje dwa złote medale wrzuciła Sandra Sopata, srebro – Jakub Maciuszek, zaś brąz Alicja Hajduk – mówi Marek Ruchała – Najstarsi zawodnicy STP również przyczynili się do wysokiego miejsca w klasyfikacji medalowej klubów. Szymon Tarasek zgarnął 2 brązowe krążki, a Jakub Belski i Jakub Kurzeja po dwa złote. Ten ostatni zdpobył dodatkową„nagrodę” w postaci złotego medalu, w konkurencji OPEN na dystansie 50 m stylem motylkowym.
Jak zawsze zakończeniem pływackich zmagań była rywalizacja 12 sztafet mieszanych na dystansie 4×50 m stylem dowolnym, w której brały udział nasze dwie ekipy: STP I (Sandra Sopata, Szymon Tarasek i Jakub Kurzeja) i STP II (Zuzanna Piętka, Jakub Belski, Alicja Hajduk i Filip Mordarski). Pierwsza z nich zajęła 1 miejsce, druga uplasowała się na 6 miejscu.
Wszystkie wyniki indywidualne i klasyfikacje dostępne są na stronie internetowej swimart.