Biegli i maszerowali w palącym słońcu

Opublikowany przez

Ponad 200 biegaczy z Polski i Słowacji wystartowało w szóstej edycji Biegu i Marszu „Piwniczanki”. Na starcie stanęli też rzecznicy prasowi sądeckiego ratusza Renata Stawiarska i Krzysztof Witowski. Oboje bieg ukończyli z bardzo dobrymi czasami.

W biegu głównym uczestniczyło 135 zawodników, w marszu i krótkim biegu na 5,5 kilometra 58 osób, natomiast na dystansie 1,4 km wystartowało 20 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.
– Zawody odbywały się w palącym słońcu i upale sięgającym 30 stopni Celsjusza, to były naprawdę trudne warunki, dlatego tym bardziej nalżą się słowa uznania dla biegaczy – mówi współorganizatgor Biegu Piwniczanki Marian Dobosz. – Trasa jak zawsze prowadziła z Rynku przez Młodów, Głębokie i Radwanów do mety Rynku. W sumie do pokonania było ponad 9 km. Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, na których umieszczono rycinę kompleksu basenów na Radwanowie. Po biegu i marszu na wszystkich czekał znakomity chłodnik.
W biegu głównym wśród mężczyzn najlepszy okazał się Tomasz Pociecha z Krygu, natomiast wśród kobiet pierwsza na mecie zjawiła się Regina Kulka z Ropy. Byli to zwycięzcy także ubiegłorocznej edycji.
W nordic walking najlepsze wyniki uzyskali Joanna Szurek z Gorlic i Robert Janocha z Krosna. W małym biegu Piwniczanki pierwsze miejsca zajęli Mateusz Borzęcki z Przysietnicy i Katarzyna Janocha z Krosna. Najlepszymi zawodnikami z terenu miasta i gminy Piwniczna-Zdrój zostali Mariusz Izworski i Anna Wańczyk. W skali powiatu najlepsze wyniki uzyskali Krzysztof Jaworski ze Starego Sącza i Anna Bodziony z Niskowej.
Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Wręczał je burmistrz Piwnicznej-Zdroju Zbigniew Janeczek oraz prezesi „Piwniczanki”, która była sponsorem strategicznym zawodów – Ryszard Skwarczek i jego zastępca Jan Kumorek. Wśród wszystkich uczestników zawodów rozlosowano też cenne nagrody.
Patronat nad marszem – Mistrzostwami Ziemi Sądeckiej w Nordic Walking, sprawował starosta nowosądecki Marek Pławiak. Honorowym starterem wszystkich biegów był powiatowy radny Marian Dobosz i ambasador biegania na Sądecczyźnie.
Źródło: Starostwo Powiatowe Nowey Sącz
Fot. Archiwum org.