Cenne zwycięstwo sądeczanek

Zespół juniorek UKS Żak pewnie pokonał Koronę, prezentując znacznie lepszą skuteczność oraz mocną obronę.

UKS Żak Nowy Sącz – Korona Szkoła Gortata Kraków 75:48 (16:8, 20:23, 18:9, 21:8)
Sędziowali: Tadeusz Zimowski i Mariusz Nowacki.
UKS Żak: Popiół 20, Florek 17, D. Kosakowska 16, Kukulak 13, Zubek 7, Nowak 2, Grzyb.
Korona: Grabska 21, Mazur 17, Liszkowska 6, Wierzba 2, Klotzer 2.

Początek meczu należał do sądeczanek, które wygrały pierwszą kwartę. Wydawało się, że spotkanie jest pod kontrolą, a tymczasem krakowianki przyśpieszyły i na boisku zrobiło się ciekawe widowisko. Na akcję sądeczanek odpowiadały zawodniczki Korony i do przerwy na tablicy widniał wynik 36:31. Po przerwie na parkiecie niepodzielnie panowały zawodniczki UKS Żak, które zaskoczyły rywalki szybkimi kontrami i co ważne skutecznymi.
– Cieszy wygrana, a zwłaszcza jakość gry – stwierdził trener zespołu UKS Żak Leszek Obrzut. – Były ciekawe akcje, nieszablonowe zagrania i mało błędów. To wszystko zdecydowało o wysokim zwycięstwie.