Derby juniorów młodszych dla Sandecji

Nie było podziału punktów, ani przyjaznego meczu. Derby Nowego Sącza w grupach młodzieżowych zawsze są emocjonujące. Tym razem juniorzy młodsi Sandecji wysoko pokonali kolegów z Dunjaca.

Małopolska Liga Juniorów Młodszych
Sandecja Nowy Sącz – Dunajec Nowy Sącz 5:1 (2:1)
1:0 Chlipała 5, 1:1 Gwiżdż 27, 2:1 Szewczak 40, 3:1 M. Ziemnik 56, 4:1 Laśniak 60, 5:1 M. Ziemnik 75.

Sędziował: Konrad Kolak.
Żółte kartki: Żołądź – Górka.

Sandecja: Miczołek: Leśniak (65 Klóska), Szewczak, Chlipała, Król, Żołądź, Orlof, Ł. Ziemnik (41 M. Ziemnik), Wąchała, Janik (41 Fryzowicz), Olchawa (41 Mordarski).
Dunajec: Griński: Ząbkowski, Tymczyszyn, Urban, Główczyk, Popiela (41 Wątorczyk), Nika, Góra (60 Kałużny), Migacz, Oleksy (65 Gajewski), Gwiżdż.

Od pierwszych chwil spotkanie było zacięte. Częściej przy piłce byli zawodnicy Sandecji, a efektem tego był gol zdobyty przez Chlipałę już w 5 minucie. Wydawało się biało czarni pójdą za ciosem, ale rywale z Dunajca podjęli rękawice doprowadzając do remisu. Tuż przed przerwą ładnym strzałem głową popisał się Szewczak dając prowadzenie Sandecji. Po zmianie stron gospodarze meczu, a spotkanie rozgrywano na boisku w Zawadzie, zagrali szybciej przeprowadzając kilka groźnych akcji zakończony celnymi strzałami. Juniorzy młodsi Sandecji wygrali wysoko i zasłużenie.