Derby Sądecczyzny dla „Trójki”

Bardzo ciekawy mecz został rozegrany w Nowym Sączu w ramach rozgrywek II ligi kobiet. Na boisko wybiegły dwa zespoły reprezentujące region Sądecczyzny: Starówka Nowy Sącz i UKS 3 Staszkówka Jelna. Zwyciężył zespół gości.

Piłka nożna kobiet – II liga

KS Starówka Nowy Sącz – UKS 3 Staszkówka Jelna 3-4 (1:2)
KS Starówka: Jurecka, Ferenc(Parcz), Zaczyk, Strączek(Kulpa), Rosiek, Serafin, Budzyn, Pacholarz, Nowak (Filip), Zielińska, Łomako, Waśko.

Derby to mecz szczególny dla trenerów, działaczy i oczywiście zawodniczek. Po wysokiej porażce w rundzie jesiennej młodziutki zespół z Jelnej do spotkania rozgrywanego w Nowym Sączu podszedł bardzo skoncentrowany. Już pierwsze minuty pokazały, że popularna „Trójeczka” chce odnieść zwycięstwo i konsekwentnie realizuje plan taktyczny. Po kilku składnych akcjach w 20 minucie przyjezdne prowadziły już 2-0. W końcówce pierwszej części zawodów kontaktowego gola dla Starówki strzeliła Kinga Łomako. Druga połowa była, a większość akcji rozgrywanych było na środku boiska. W 60 minucie Starówka po stałym fragmencie gry strzeliła na 2:2 i mecz rozpoczął się na nowo. Po stracie bramki rywalki ruszyły do walki. Bramkę na 3-2 strzeliła Sandra Różycka (3 bramki w całym meczu), a kolejne trafienie z rzutu karnego dołożyła Paulina Sokulska. W doliczonym czasie gry zespół gospodyń, po strzale Gabrieli Pacholarz ustalił wynik meczu na 4-3 i to zespół z Jelnej dopisuje kolejne trzy punkty do swojego dorobku.