Duże emocje i niestety przegrana muszynianek

Że będzie ciekawie było wiadomo już przed meczem. Oba zespoły od lat toczą ze sobą bardzo ciekawe i zacięte pojedynki. Tak było i tym razem, choć z wygranej cieszyły się bielszczanki.

Polski Cukier Muszynianka – BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 2:3 (22:25, 25:21, 20:25, 25:15, 10:15)
MVP: Dominika Sobolska
Polski Cukier Muszynianka: Śmieszek, Savić, Wójcik, Radenković, Bociek, Medyńska (libero) oraz Karaksheva oraz Brzóska, Lis
BKS PROFI CREDIT: Różański, Jagieło, Plesnierowicz, Grant, Sobolska, Mucha, Lemańczyk (libero) oraz Moskwa, Nowicka, Mancuso

Kiedyś spotkania tych zespołów były zaliczane do tzw klasyków, niestety to już było, wystarczy popatrzeć na tabelę. Jednak emocji w tym spotkaniu nie brakowało. Pierwszego seta lepiej rozegrały bielszczanki z Olą Jagieło w składzie, która znów pokazała, że wciąż jest w dobrej formie. Druga część meczu to bardzo skuteczna gra muszynianek. W ataku punktowała Bociek, Savić, Karakasheva i Wójcik. Rywalki właściwie nie mogły nic zrobić. Po regulaminowej przerwie role się odwróciły. To zespół z Bielska objął wysokie prowadzenie 7:2 i nie oddał go do końca seta. Kolejna partia spotkania to odrodzenie się mineralnych. Mocna zagrywka, szybkie rozegranie i skuteczne ataki dopełniły formalności. Wydawało się, że po tak łatwo wygranym secie tie break będzie postawieniem kropki na „i”. Tymczasem to zespół gości lepiej rozpoczął prowadząc 8:5. Siatkarki z Muszyny próbowały odwrócić losy spotkania, ale rozpędzone bielszczanki już szansy na zwycięstwo nie wypuściły z rąk.