Falstart sądeczanek na starcie

W Gorzowie Wielkopolskim rozpoczął si,ę turniej półfinałowy Mistrzostw Polski w koszykówce dziewcząt U-16. W pierwszym meczu sądeczanki doznały wysokiej porażki.

VBW GTK Gdynia – UKS Żak Nowy Sącz 93:52 (25:14, 30:15, 28:4, 10:19)
VBW GTK: Ginda 20, Kulińska 17, Żytkowska 16, Filipek 10, Byczkowska 6, Klugmann 8, Rogowska 8, Teler 6, Semerak 2.
UKS Żak: Feryńska 10, Jojczyk 9, Tokarczyk 7, Smoleń 6, Nowak 6, Grzyb 5, Gródek 5, Lisowska 2, Salamon 2, Burnagiel, Szkarłat, Skoczeń.

Rywalki sądeczanek to aktualne wicemistrzynie Polski i jeden z faworytów do medali w tym sezonie. Już pierwsza kwarta pokazała, że sądeczanki nie mogą liczyć na wiele. Agresywna obrona gdynianek (zawodniczki GTK faulowały aż 23 razy) spowodowała, że koszykarki z Nowego Sącza miały problemy ze zdobywaniem punktów. Do przerwy rywalki sądeczanek prowadziły 55:29. Po zmianie stron zespół znad morza przyśpieszył grę, a w drużynie UKS Żak trener Tomasz Obrzut wpuścił na parkiet zmienniczki, co spowodowało wysoką porażkę. Ostatnie kwarta należała do zespołu z Nowego Sącza, ale szans na odrobienie strat nie było żadnych.
Dla sądeczanek najważniejsze będą dwa kolejne mecz z gospodyniami turnieju ENAZ AZS AJP Gorzów, oraz Kormoranem Sieraków.