II liga kobiet. Kolejna porażka sądeczanek

Były spore nadzieje, ale się nie udało. Zespół STS Sandecja przegrał na własnym parkiecie z MCKiS 1:3, tylko momentami prezentując siatkówkę na przyzwoitym poziomie.

STS Sandecja Nowy Sącz – MCKiS Jaworzno 1:3 (16:25, 25:21, 18:25, 11:25)

STS Sandecja: Rams, Kiławiec, Wojta, Sikora, Drąg, Bogacka, Kosal (libero) oraz Tokarczyk (libero), Bodziony, Janusz, Szczygieł.
MCKiS: Trebert, Laskowska, Bałdys, Szajer, Kocel, Bekier, Zawadzka (libero) oraz Kaszuba, Tysler, Czajkowska.

Od pierwszych minut meczu widać, było że sądeczanki będą miały problemy z ograniem rywalek, które grały skuteczniej. Dopiero w drugim secie okazało się, że grając dobrze zagrywką oraz szybko w ataku może wygrać. Niestety to był tylko chwilowy zryw. W czwartym secie rywalki zdemolowały sądeczanki, które właściwie poddały się bez walki. Skąd taka słaba gra? Problem bierze się stąd, że spora grupa zawodniczek występujących w drużynie STS Sandecja, to studentki. Trener Tadeusz Wcześny ma szanse treningu ze wszystkimi siatkarkami tylko raz w tygodniu, co jak na II ligę to jest o wiele za mało. Brak zgrania i zrozumienia na boisku jest aż nadto widoczny. Wypada mieć nadzieję, że w przerwie semestralnej będzie okazja do wspólnych treningów.