II Liga koszykówki kobiet. Sądeczanki zwyciężają

Meczem z Zagłębiem Sosnowiec zespół z Nowego Sącza rozpoczął II kolejną rundę w II lidze koszykówki kobiet. Sądeczanki wysoko ograły rywali i zajmują drugie miejsce w tabeli.

UKS ŻAK- BATPOL Nowy Sącz – JAS Zagłębie Sosnowiec 86:44 (13:14, 21:15, 30:7, 22:8)
Sędziowali:
UKS Żak: Natalia Popiół 18, Anna Orzeł 17, Sabina Kosakowska 15 (1×3), Angelika Ostasiewicz 10 (1×3), Diana Kosakowska 13 (3×3), Weronika Florek 6, Paulina Lipińska 4, Oliwia Kukulak 2, Sonia Frojdenfal 1, Zuzanna Zubek, Ewa Kulig, Magdalena Jabłońska.

Meczem z rezerwami ekstraklasowego JAS Zagłębie Sosnowiec sądeczanki rozpoczęły walkę do dalszych gier o awans do I ligi. – Pierwsza kwarta nie zapowiadała rozmiarów wygranej naszego zespołu – mówi trener UKS Żak Leszek Obrzut. – Po 10 minutach gry przegrywaliśmy jednym punktem. Również druga kwarta toczona w dużym tempie była bardzo wyrównana i dopiero w końcówce tej odsłony uzyskaliśmy prowadzenie 34:29. Po zmianie stron sytuacja się odwróciła. Po pięciu skutecznych obronach i punktowych akcjach w ataku wygraliśmy trzecią część meczu aż 30:7. To ustawiło cały mecz, który już do końca był pod naszą kontrolą.