Jest kolejna wygrana STK

Zespół STK Wikar prowadzony przez Maksymiliana Sławeckiego wygrał kolejny mecz w lidze młodzików. Tym razem sądeczanie pokonali rywali z Oświęcimia.

STK Wikar Nowy Sącz – Niwa Oświęcim 74:32 (15:8, 20:6, 18:10, 21:8)
Sędziowali: Sabina Kosakowska i Anna Orzeł.

STK: Bartłomiej Roman 28, Jonasz Łukaszczyk 9, Bartosz Sommer 8, Maciej Tarasek 8, Karol Pierzchała 6, Jakub Czop 3, Kacper Kogut 3, Ignacy Kogut 3, Mikołaj Rosiński 2, Michał Zygmunt 2, Maciej Pięta 2, Szymon Opoka.

Niwa: Mikołaj Kleszcz 16, Szymon Nowak 6, Bartosz Gabryś 6, Michał Płonka 2, Oskar Walczyk 2, Jekiełek Jakub, Kamil Luranc, Filip Marszałek, Rafał Baścik, Paweł Gabryś, Dawid Grzechacki.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków gospodarzy. Po 7 minutach był było 15:4 dla STK. Rywale próbowali nawiązać walkę, ale na niewiele się to zdało. Druga część meczu to zdecydowana przewaga gospodarzy i do przerwy było 35:14 dla sądeczan. Po zmianie stron nadal przewagę na parkiecie miał zespół z Nowego Sącza powiększając wynik niemal po każdej akcji. Cieszy na pewno fakt, że punkty zdobyli prawie wszyscy zawodnicy, którzy wystąpili ws tym meczu.