Kajakarstwo górskie – Mistrzostwa Europy. Dobry start sądeczan

W słoweńskim Solkan zakończył się drugi dzień zmagań podczas Mistrzostw Europy juniorów i młodzieżowców w slalomie kajakowym. Dobrze jak na razie sprawują się Polacy, a wśród nich zawodnicy z KS Start Nowy Sącz, choć tak naprawdę liczą się tylko finały, a zwłaszcza podium.

Piątkowe zmagania zakończyła rywalizacja zespołów. W C-1×3 (U-23) mężczyzn Polska zajęła 5 miejsce. K-1×3 mężczyzn (U-23) nasz zespół popłynął dobrze, a do medalu zabrakło 0,18 sekundy, a bez 4 punktów karnych byłoby nawet srebro.
C-1×3 kobiet – juniorki zakończyły na ostatnim, 8 miejscu, mając na koncie 206 pkt karnych. W tej samej konkurencji, chłopcy zajęli 5 miejsce, tracąc do zwycięzców prawie 12 sekund, choć bez punktów karnych. W K-1 juniorów Polacy ukończyli zawody na ósmym miejscu. Na trasie zaliczyli 8 punktów karnych. Bez błędów mieliby złoto.
W sobotę rozgrywane będą półfinały.
Juniorzy C-1: Kacper Sztuba.
Juniorzy K-1: Jakub Brzeziński, Marcin Janur, Wiktor Sandera.
U-23
C-1 kobiet: Justyna Janczy.
C-1 mężczyzn: Przemysław Nowak.
K-1 mężczyzn: Eryk Lejmel, Maciej Okręglak.
W tych konkurencjach po południu odbędą się finały, a na zakończenie trzeciego dnia mistrzostw rozegrane zostaną zespoły.