Kolejna porażka Olimpii

Tak jak można było przewidywać zespół Olimpii przegrał kolejny mecz o utrzymanie w ekstraklasie, tym razem z Piotrkovią.

Piotrkovia Piotrków Trybunalski – Olimpia Nowy Sącz 27:18 (16:12)
Piotrkovia: Sarnecka, Oplet: Sobińska 8, Wypych 6, Jałoszewska 2, Klonowska 2, Ivanović 2, Szafnicka 2, Kopertowska 2, Kucharska 1, Dronzikowska 1, Osuch 1.
Olimpia: Sach, Szczurek: Smbatian 7, Dzidek 3, Płachta 3, Pinda 2, Leśniak 2, Wielocha 1, Choromańska, Luberecka, Nosal.
Wydaje się, że los Olimpii w ekstraklasie jest przesądzony, jeśli chodzi o stronę sportową. Kolejna porażka powoduje, że rywalki powiększają przewagę na sądeckim zespołem. Początek meczu należał do Olimpii, która prowadziła 4:1. Jednak gospodynie prowadzone przez Sobińską i Wypych szybko doprowadziły do remisu, a po 10 minutach meczu Piotrkovia prowadziła z każdą akcją powiększając przewagę. Po zmianie stron oba zespoły już nie grały tak dynamicznie. Do 43 minuty w sumie zdobyto 3 gole, w tym jedną sądeczanki. Dopiero ostatni kwadrans było nieco lepszy i gospodynie wysoko wygrały.