Kolejna porażka Olimpii

Zespół UKS Olimpia/Beskid nie zdołał pokonać wicelidera I ligi z Katowic. To kolejna porażka sądeczanek.

Olimpia/Beskid Nowy Sącz – FutureNet Imperium Katowice 19:23 (8:13)
Sędziowali: Wojciech Bosak i Mirosław Hagdej.

Olimpia: Nowak: Dzidek 7, Leśniak 6, E. Baran 2, Sroka 2, K. Baran 1, Kulig 1.
FutureNet: Jaroszewska 7, Drażyk 4, Radlak 4, Sermak 3, Sadwoska 2, M. Krzysteczko 2, D. Krzysteczko 1.
Sytuacja zespołu UKS Olimpia/Beskid nie jest dobra. Z członkostwa w klubie zrezygnowała Lucyna Zygmunt, a obecnie drużynę prowadzi Beata Kowalczyk. Na domiar złego nie gra już Płachta, która wraz z Leśniak stanowiły o sile zespołu. Co będzie dalej? Tego na razie nie wie nikt.
A mecz? Mecz się odbył. Pierwszy kwadrans był wyrównany, a na tablicy najczęściej widniał remis. Od 15 minuty inicjatywę przejęły katowiczanki, które zdobyły sześć goli, a sądeczanki 1. Taka przewaga utrzymała się do przerwy. Po zmianie stron gospodynie starały się odrobić straty i po 55 minutach gry było 18:21 dla rywalek. Wynik powinien być inny, ale brakowało skuteczności, a w konsekwencji porażka. Jest ona tym bardziej przykra, że zespół z Katowic nie pokazał nic wielkiego, a wręcz słabą grę, jak na wicelidera ligi.