Kolejna porażka sądeczanek

Po dobrym początku w lidze, to był kolejny przegrany mecz przez sądeczanki. To jest nie tylko strata punktów, ale również niska pozycja w tabeli.

Olimpia Nowy Sącz – SPR Sośnica Gliwice 21:29 (9:13)
Sędziowali: Miłosz Lubecki i Mateusz Pieczonka.

Olimpia: Damasiewicz, Nowak: Płachta 9, Leśniak 5, Dzidek 4, Janik 2, Wielocha 1, Łyczak, Romanek, Krok.
Sośnica: Wróbel, Zizulewska; Abramowicz 10, Kowalczyk 5, Krzymińska 5, Golec 4, Frątczak 2, Zwolenik 2, Nawrocka 1.
Zespół z Nowego Sącza starał się grać rozważnie, ale udawało się to tylko do 6 minuty i stanu 2:2. To był jedyny remis Olimpii w tym spotkaniu. Później zespół gości prowadzony przez Abramowicz szybko objął prowadzenie, a sądeczanki grały falami. Przez kilka minut nie potrafiły celnie rzucić, a rywalki owszem. Po zmianie stron piłkarki Olimpii poprawiły grę w obronie i ataku. Dzięki temu po 38 minutach meczu było 13:16 dla SPR i wydawało się, że jest szansa na nawiązanie walki. Tymczasem zawodniczki gości przyśpieszyły rzucając cztery gole i zrobiło się 20:13 dla Sośnicy. Od tego momentu piłkarki ze Śląska już zdominowały grę na parkiecie pokonując Olimpię.
– Wiedziałam, że będzie trudno coś ugrać – mówiła trener sądeczanek Lucyna Zygmunt. – W moim zespole są tylko dwie doświadczone zawodniczki, a pozostała to nastolatki po 16-17 lat. Dla nich ten sezon to nabieranie doświadczenia. Za jakiś czas gra w I lidze zaprocentuje.