Kolejne zwycięstwo sądeczan

Zespół koszykówki U-13 (liga chłopców) STK Wikar wygrał kolejny mecz ligowy. Tym razem w pokonanym polu zostali Cracovię.

STK Wikar Nowy Sącz – KS Cracovia 1906 Kraków 87:49 (22:3, 17:21, 18:14, 30:11)
Sędziowali: Anna Orzeł i Katarzyna Nowak.

STK: Bartłomiej Roman 24, Michał Zygmunt 13, Szymon Opoka 11, Mikołaj Rosiński 10, Antoni Tokarczyk 10, Karol Pierzchała 9, Maciej Pięta 8, Mateusz Berdysz 2, Łukasz Brzuchacz, Michał Mróz, Aron Kurowski, Maksymilian Banaś.
Cracovia: Mateusz Makola 20, Mateusz Sacha 16, Filip Bas 4, Filip Piekarz 3, Leszek Szczygieł 2, Maciej Olsza 2, Igor Stec 1, Kacper Pabijan 1, Jakub Gołębiowski.
Pierwsza kwarta to absolutna dominacja sądeczan, którzy prowadzili 20:0, by zakończyć tę część meczu 22:3. Kolejna partia to lepsza gra krakowian w obronie co przełożyło się na gorszą skuteczność gospodarzy oraz przegraną kwartę. Do przerwy prowadzili sądeczanie 39:24. Po zmianie stron znów zespół STK osiągnął dużą przewagę, a w konsekwencji trener Maksymilian Sławcki mógł się cieszyć razem ze swoimi podopiecznymi z wygranej.