Kolejne zwycięstwo sądeczanek

Nie zwalnia tempa gry zespół UKS Żak Nowy Sącz w lidze młodziczek. Sądeczanki w kolejnym meczu pokonały rywalki, a komplet punktów przybliża drużynę do podium na koniec sezonu.

Liga młodziczek
XIII kolejka

UKS Żak Nowy Sącz – GTK Gorlice 58:33 (14:10, 17:8, 15:8, 12:7)
Sędziowali: Adam Ozga i Anna Orzeł.

UKS Żak: Aleksandra Michalczyk 33, Sonia Skoczeń 12, Oliwia Laciuga 7, Wiktoria Zegzda 2, Julia Baczyńska 2, Natalia Mróz 2, Wiktoria Szymczyk, Natalia Szymczyk, Kinga Nowaczyk, Nadia Klimek, Wiktoria Mróz, Emilia Król.
GTK: Martyna Przybycień 10, Maja Drwięga 9, Kamila Makowiec 8, Maja Trybus 4, Marlena Kozioł 2, Joanna Prokop, Laura Tenerowicz, Roksana Mazur, Martyna Wiktor, Emilia Wołkowicz, Anna Guzik, Weronika Dzik.
Spotkanie od pierwszych chwil przebiegało pod dyktando młodziczek z Nowego Sącza, które grały szybciej i skuteczniej. Tradycyjnie prym wiodła Ola Michalczyk, która znów zaliczyła ponad 30 punktów w meczu. Do przerwy zespół UKS Żak prowadził 31:18, a po zmianie stron gospodynie po każdej akcji powiększały przewagę pewnie wygrywając każdą kwartę i cały mecz.