Kolejne zwycięstwo Sandecji

Już tylko krok dzieli Sandecję od upragnionego awansu do ekstraklasy po zwycięstwie nad Zniczem Pruszków. Była to ósma z rzędu wygrana biało czarnych w rundzie wiosennej.

Sandecja Nowy Sącz – Znicz Pruszków 5:2 (2:1)
0:1 Paluchowski 21 (karny), 1:1 Trochim 39, 2:1 Kuban 44, 3:1 Gałecki 63, 4:1 Słaby 78, 5:1 Basta 86, 5:2 Paluchowski 90

Sędziował: Piotr Idzik (Poznań).
Żółte kartki: Kasprzak – Jakubiak, Niewulis, Machalski, Mysiak, Janiszewski.
Sandecja: Radliński – Kuban, Szufryn, Piter-Bucko, Słaby – Baran, Kasprzak (54 Gałecki) – Wdowiak (76 Basta), Trochim, Danek (46 Piszczek) – Dudzic.
Znicz: Misztal – Jakubik, Mysiak, Janiszewski, Rackiewicz – Jagiełło (67 Stryjewski), Machalski, Niewulis (58 Długołęcki), Banaszewski (86 Grabowski) – Kita, Paluchowski.
Faworytem spotkania byli gospodarze, ale początek meczu należał do gości, którzy grali szybciej i stwarzali wiele groźnych sytuacji. Po jednej z nich i niefortunnym wybiciu piłki przez Bućko, który chciał powstrzymać atak rywali, ale piłka trafiła go w nogi i rękę, a że działo się to w polu karnym sędzia wskazał „wapno”. Jedenastkę pewni wykorzystał Paluchowski. Chwilę później ten sam zawodnik znalazł się sam na sam z Radlińskim, ale bramkarz gospodarzy był lepszy. Sandecja nie zrażona takim obrotem sprawy ruszyła do ataków i w 39 minucie Kasprzak ograł dwóch obrońców Znicza, podał piłkę do Trochima, który ładnym strzałem obok słupka wyrównał stan meczu. Tuż przed przerwą wynik podwyższył Kubań. Ale warto pochwalić Misztala, który dwa razy ratował swój zespół, ale dobitka sądeckiego zawodnika była już nie do obrony.
Po zmianie stron na boisku w Nowym Sączu rządziła już Sandecja, a efektem tego były trzy gole. Wynik meczu ustalił Paluchowski, który wykorzystał niezdecydowanie obrony Sandecji strzelajac drugieog gola dla Znicza.
Piłkarze znad Kamienicy, jeżeli w środę wynik kolejnych meczów ułożą się po ich myśli, będą mogli otwierać szampana. Jeśli stanie się inaczej, to są jeszcze trzy mecze by zdobyć ten jeden decydujący o wszystkim punkt.