Koszykówka II liga kobiet. Kolejna wygrana sądeczanek

Jak na razie zespół UKS Żak Nowy Sącz bardzo dobrze prezentuje się w rozgrywkach II ligi kobiet. Ostatnie dwa mecz to, dwa zwycięstwa.

MLKS Rzeszów – UKS Żak Nowy Sącz 57:68 (15:17, 6:32, 20:4, 16:15)
UKS Żak: Popiół 23, Orzeł 12, Ostasiewicz 10, Frojdnefal 7,S. Kosakowska 6, Kukulak 4,Florek 2, D. Kosakowska 2, Łukasik 1, Zubek 1.

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando sądeczanek, które grały uważniej i co istotne skutecznie. W drugiej kwarcie zespół Leszka Obrzuta rozgromił rywalki i po pierwszej połowie UKS Żak prowadził 49:21. Wydawało się, że losy meczu są przesądzone, tymczasem po przerwie dekoncentracja i nonszalancja w grze sądeczanek spowodowały, że gospodynie zdobyły 20 punktów, a koszykarki z Nowego Sącza tylko 4 i zrobiło się nerwowo. Po trzech kwartach drużyna znad Dunajca prowadziła, ale tylko 51:41. Ostatnia część meczu to gra punkt za punkt i ostatecznie wygrana sądeczanek.

UKS Żak Nowy Sącz – MTS „Ikar” Niepołomice 86:41 (25:12, 24:11, 9:9, 28:9
UKS Żak: Ostasiewicz 21, Frojdenfal 18, Popiół 10, D. Kosakowska 7, Zubek 6, S. Kosakowska 6, Łukasik 6, Jabłońska 4, Kukulak 4, Orzeł 4, Florek, Kulig.
Faworytem spotkania były gospodynie, które już w pierwszej kwarcie pokazały rywalkom, że w tym meczu nie mogą na wiele liczyć. Po pierwszej połowie sądeczanki prowadziły 49:23. Po zmianie stron na parkiecie w zespole z Nowego Sącza pojawiły zmienniczki i gra się nieco wyrównała, ale ostatnie część spotkania to znów popis skutecznej gry zwłaszcza Ostasiewicz, która była nie do zatrzymania.

1, UKS żak Nowy Sącz 8 15 603-419
2. AZS PK Korona II 7 14 533-367
3. MTS Ikar 8 11 433-552
4. MKS PM Tarnów 7 9 453-495
5. Wisła Can Pack II 7 9 403-454
6. MLKS MOS Rzeszów 7 8 358-496