Koszykówka – Liga Kadetów A. Tak mało zabrakło

Porażka sądeczan jest dość niespodziewana, bowiem gospodarze byli faworytem tej rywalizacji, ale stało się inaczej – przegrali.

STK Nowy Sącz – MKK MDK Kielce 38:42 (5:10, 11:8, 16:14, 6:10)
Sędziowali: Adam Ozga i Łukasz Oleksy.
STK: Krawczyk 11, Bania 9, Chowaniec 8, Obrzut 5,Berdysz 3, Liśkiewicz 2, Skrzypiec, Frojdenfal, Kossowski, Rola.
MKK MDK: Polak 16, Czerwiński 11, Chróścielewski 9, Jagielski 6.
Już pierwsza kwarta pokazała, że spotkanie będzie zacięte, a końcowy wynik nie do przewidzenia. Rywale zagrali agresywnie w obronie co powodowało, że sądeccy koszykarze gubili piłkę lub ich podania były niedokładne. Po uwagach trenera zespół SKT zaczął grać uważniej i po dwóch kwartach było tylko 18:16 dla gości. Po zmianie stron mecz był dalej wyrównany, ale było to spowodowane nie trafionymi rzutami.
– Mecz był do wygrania – mówił trener SKT Nowy Sącz Łukasz Sommer. – Niestety moi zawodnicy kolejny raz zagrali zbyt nonszalancko. O końcowym wyniku zadecydowała bardzo, bardzo słaba skuteczność z rzutów osobistych. Na 17 wykonywanych tylko 6 trafiło do kosza.