Koszykówka – Liga młodziczek. Sądeczanki lepsze od Cracovii

W kolejnym meczu ligowym zespół UKS Żak wygrał, choć o zwycięstwo sądeczanki musiały walczyć do ostatniego gwizdka sędziego.

UKS Żak – KS Cracovia 54:49 (12:12, 12:9, 17:12, 13:16)
UKS Żak: Martyna Sommer 16, Oliwia Smółka 12, Laura Koral 8, Martyna Oracz 5, Julia Jurkowska 4, Justyna Pomietło 4, Julia Nowak 2, Kinga Łomako 2, Aleksandra Michalczyk 1, Nikola Woźniak, Martyna Obrzut.

Faworytem spotkania były sądeczanki, ale pierwsza kwarta pokazała, że rywalki przyjechały powalczyć o zwycięstwo. W drugiej części meczu młode koszykarki z Nowego Sącza zagrały szybciej i co ważne skuteczniej prowadząc do przerwy 24:21. PO zmianie stron zespół UKS Żak powiększył przewagę. Ostatnie kwarta to walka rywalek na cały parkiecie, a sądeczanki przestały trafiać do kosza. Na szczęście wypracowana dała wygraną i punkty.

7.Cracovia Szkoła Gortata 6 6 247-348

Kolejny mecz drużyna młodziczek rozegra już 29.01 o godz. 10.30 z MOSiR Bochnia.