Koszykówka – Liga młodziczek. Wymęczyły wygraną

W pierwszym meczu rudny rewanżowej zespół UKS Żak po zaciętej walce wygrał spotkanie dopisując do konta kolejne punkty.

UKS Żak Nowy Sącz – MOSiR Bochnia 53:41 (23:5, 13:7, 12:15, 5:14)
Sędziowali: Łukasz Oleksy i Anna Orzeł.
UKS Żak: Sommer 14, Oracz 12, Woźniak 8, Koral 4, Obrzut 4, Michalczyk 4, Smółka 4, Nowak 2, Łomako 1, Jurkowska, Pomietło, Sekuła.
MOSiR: Zając 10, Mroczek 7, Kubala 7, Cabała 5, Despet 5, Witek 4, Gajek.

Sądeczanki rozpoczęły mecz znakomicie. Szybkie akcje kończyły się celnymi trafieniami co dało wysokie prowadzenie. W drugiej było podobnie choć bardziej agresywna gra rywalek nie pozwoliła szybkiej Sommer czy Oracz na łatwe zdobywanie punktów. Do przerwy zespół UKS Żak prowadził 36:12 i zanosiło się na wysokie zwycięstwo. Tymczasem po zmianie stron coś się zacięło w grze sądeczanek, które nie trafiały do kosza nawet w najbardziej dogodnych sytuacjach. Dekoncentrację spowodowaną wysokim prowadzeniem po dwóch kwartach wykorzystały rywalki, które zaczęły odrabiać straty. Na szczęście pod koniec meczu sądeczanki celnie rzuciły i wygrały. Trener Leszek Obrzut miał po meczu wiele uwag do swoich zawodniczek.