Mistrz Polski jeszcze za mocny

Sporo strachu napędziły młode siatkarki z Muszyny aktualnym mistrzyniom Polski z Polic. Niestety jeszcze w tym spotkaniu górą było ogromne doświadczenie. Ale na wiosnę, kto wie?

Chemik Police – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:1 (24:26, 28:26, 25:19, 25:21)
MVP: Aleksnadra Krzos
Sędziowali: Marcin Walerzak i Sławomir Jeżdżewski.

Chemik: Mędrzyk, Gajgał Anioł, Mirković, Smarzek, Veljković, Zaroślińska, Krzos libero oraz Bednarek – Kasza, Bełcik.
Polski Cukier Muszynianka: Bociek, Karakasheva, Śmieszek, Radenković, Wójcik, Savić, Medyńska – libero oraz Brzóska, Portalska – libero, Bałdyga, Flakus.

Faworytem meczu były gospodynie naszpikowane byłymi i obecnymi reprezentantkami kraju. Ale to właśnie młody zespół z Muszyny zaskoczył gospodynie dobrą i odważną grą. Policzanki w pierwszym secie prowadziły już 18:11, jednak podopieczne Bogdana Serwiński nie tylko odrobiły straty, ale wygrał na przewagi. Druga część meczu wyglądała podobnie. Na punkt Polic odpowiadały muszynianki. Kiedy pod koniec seta Chemik prowadził 24:21 wydawało się, że wszystko szybko się skończy. Tymczasem mineralne doprowadziły do stanu 24:24, chwilę później miały piłkę setową 26:25, ale swojej szansy nie wykorzystały i gospodynie wygrały. To był ta część spotkania, która zdecydowała o porażce. W kolejnych partiach lepsze okazały się policzanki.
Teraz gra przenosi się do Muszyny. W niedzielę Polski Cukier Muszynianka podejmować będzie Budowlane Toruń. Początek 14.45.