Mistrzostwa Świata Hip Hop. Wytańczyli marzenia.

Opublikowany przez

W austriackim Grazu zakończyły się World Championships 2016 HIP HOP BREAKDANCE ELECTRICT BOOGIE – International Dance Organization, w którym udział wzięli reprezentanci Nowego Sącza z klubu ADeeM.

– Pierwszy dzień rywalizacji był znakomity, bo przyniósł awans do półfinału dla Nikodema Miczołka – opowiada Dariusz Migacz kapitan CT AdeeM. – Za swój występ otrzymał noty, które dały mu 13 miejsce wśród 80 solowych prezentacji juniorów na świecie. Ogromne gratulacje.
W kategorii 16+ kobiet to awans do 1/8 dla Justyny Migacz oraz dla Klaudii Garguli. Połowa stawki to miejsce, które może posłużyć do dobrego startu w przyszłym roku.
– Drugi dzień zawodów, to start Nikodema w kategorii Hip Hop Batels junior – dodaje Dariusz Migacz. – Jego występ został doceniony przez sędziów, którzy ulokowali go na 32 miejscu na świecie wśród 90 tancerzy. Ostatni dzień to rywalizacja wicemistrzów Polski w Hip Hop Junior grupy 3-7 osób. Piękna prezentacja nie wystarczyła jednak na półfinały. Zakończyli mistrzostwa na 17 miejscu pokonując 40 zespołów.
Skład zespołu: Nikodem Miczołek, Joanna Kotlarz, Natalia Migacz, Weronika Sawicka, Żaneta Krężel, Aleksandra Kulpa, Marcelina Kroczek. Sądeckich tancerzy wspierali: kapitan CT ADeeM Dariusz Migacz, trenerka Klaudia Rzeszuto i Stanisław Sawicki, który tancerzy zawiózł i przywiózł, nakarmił i uśpił oraz filmował.
– Wielkie gratulacje dla wszystkich startujących, a dla ich trenerki Klaudii Rzeszuto życzenia wprowadzenia juniorów do półfinałów na świecie w przyszłym roku. Dziękujemy wszystkim za umożliwienie tancerzom realizować swoje marzenia.- kończy Dariusz Migacz.