Nie tak miało być, czyli porażka Olimpii

Pierwszoligowy zespół Olimpia Nowy Sącz przegrał kolejny mecz co powoduje, że jest coraz niżej w tabeli.

Olimpia Nowy Sącz – SPR JKS Jarosław 19:23 (8:8)
Sędziowali: Wojciech Bloch (Nakło Śląskie) i Marek Sołecki (Tarnowskie Góry).
Olimpia: Nowak, Damasiewicz: Leśniak 6, Łyczak 5, Płachta 4, Wielocha 2, Szczecina 2.
SPR JKS: Kulpa, Żuk: Turkalo 7, Łobaziewicz 6, Sestakova 5, Luberecka 2, Lasek 2, Bajzova 1.

Mecz w pierwszej połowie był wyrównany, choć wydawało się, że to sądeczanki były faworytem rywalizacji. Spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie, które w 7 minucie prowadziły 4:1 i miały przewagę w grze. Jednak zespół gości zaczął mozolnie odrabiać straty, a sądeczanki straciły skuteczność i po rzucie Łobaziewicz w 18 minucie był remis 5:5. Od tego momentu na parkiecie w Nowym Sączu zaczęły przeważać przyjezdne, które prowadziły już 8:6. Na szczęście przed przerwą Olimpia doprowadziła do remisu.
Po zmianie stron zespół Lucyny Zygmunt rozpoczął grę z impetem strzelając 6 goli pod rząd, a rywalki ani jednego. Kiedy na tablicy wyświetlił się wynik 14:8 dla gospodyń nikt nie przewidywał późniejszych zdarzeń. Jednak od tego momentu gra Olimpii się posypała. Zdekoncentrowane sądeczanki pozwoliły rywalkom na nabranie animuszu i w 44 minucie było tylko 15:13. Później było już tylko gorzej. Gospodynie w ciągu 16 minut zdołały cztery razy trafić do bramki JKS, a piłkarki z Jarosławia aż 10.

Pozostałe wyniki: Wesoła Warszawa – AZS UMCS Lublin 25:30 (12:12); Varsovia – Sośnica Gliwice 26:28 (14:11); MTS Żory – AZS AWF Warszawa 29:29 k.6:7 (12:14); Otmęt Krapkowice – SPR Olkusz 25:39 (13:20)

1.SPR OLKUSZ 6 15 159:132
2.AZS AWF WARSZAWA 5 18 167:152
3.SOŚNICA GLIWICE 6 12 180:145
4.VARSOVIA WARSZAWA 6 9 180:161
5.MTS ŻORY 5 9 138:128
6.AZS UMCS LUBLIN 6 9 140:143
7.OLIMPIA N.SĄCZ 6 6 163:161
8.SPR JKS JAROSŁAW 6 6 147:177