Niezwykły rekord sądeczanki

Zespół UKS Żak w meczu ligowym dziewcząt pokonał na wyjeździe PM Tarnów. Jednak wydarzeniem spotkania był niezwykły wynik Aleksandry Michalczyk, która zdobyła aż 62!!! punkty spośród 95 zespołu.

– To z pewnością jedno z najlepszych osiągnięć w Polsce, o ile nie najlepsze mówi trener zespołu Leszek Obrzut. – Cieszą nie tylko punkty, ale przede wszystkim jej gra. Mimo młodego wieku jest to bardzo ukształtowana zawodniczka. Bardzo dobrze rozgrywa, celnie rzuca, a przy tym ma bardzo dobry przegląd wydarzeń na parkiecie. To radość mieć taką zawodniczkę w zespole.

MKS PM Tarnów – UKS Żak Nowy Sącz 35:95 (6:20, 17:20, 10:27, 2:28)
Sędziował: Tomasz Urbański.
MKS PM: Wajda 13, Kopacz 5, Więcek 4, Słowik 4, Biernat 4, Hebda 2, Zabawa 2, Buś 1.
UKS Żak: Michalczyk 62, Baczyńska 17, Laciuga 6, Bogdanowicz 6, Skoczeń 2, Nowaczyk 2, W. Szymczyk, N. Szymczyk, Król, Leonow, Pala, Sadowy.
Spotkanie przebiegało od pierwszej sekund pod dyktando sądeczanek, które grały szybko, a za sprawą Michalczyk wspomaganej przez koleżanki obejmując prowadzenie 14:6. Później mecz wyglądał podobnie. Szybka akcja podanie do Michalczyk, a ta celnym rzutem podwyższała prowadzenie. Do przerwy zespół Leszka Obrzuta prowadził 40:23. Po zmianie stron sądeczanki znów przyśpieszyły gra i po 3 kwartach było 67:33. Ostatnia część meczu zakończyła się wysoką wygraną, na co wpływ miała kontuzja liderki tarnowianek Gabrieli Wajdy.