Olimpia nareszcie wygrała

Aż pół roku nowosądeccy kibice musieli czekać na zwycięstwo zespołu Olimpia/Beskid.

Olimpia Beskid Nowy Sącz – UKS PCM Kościerzyna 30:25 (13:12)
Sędziowały: Joanna Brehmer, Agnieszka Skowronek.
Olimpia Beskid: Sach, Szczurek: Płachta 8, Leśniak 6, Luberecka 5, Smbatian 4, Choromańska 2, Nosal 2, Dzidek 1.
UKS PCM: Belter 8, Krajewska 5, Łazańska 4, Białek 3, Bunikowska 2, Konofał 1, Sus 1, Neitsch 1.

Spotkanie nie było porywającym widowiskiem. Na parkiecie w Nowym Sączu spotkały się dwie najsłabsze drużyny z ekstraligi, na szczęście górą były sądeczanki. Pierwsza połowa to walka i wyrównana gra. Mimo wielu prób żadnej z drużyn nie udawało się wypracować większej przewagi. Po kwadransie prowadził zespół gości 7:6. Po celnym trafieniu z karnego przez Leśniak, był remis, chwilę później lepsze były zawodniczki z Kościerzyny. Gra gol za gol trwała do przerwy. Po zmianie stron piłkarki obu zespołów nadal popełniały wiele błędów, mnożyły się niecelne rzuty. Na szczęście od 39 minuty przewagę po rzucie Nosal osiągnęły sądeczanki i było 19:18, chwilę później 21:18. Rywalki rzuciły się do odrabiania strat, ale gubiły piłkę, źle rzucał,y co wykorzystała Olimpia wygrywając mecz.