Zespół z Nowego Sącza UKS Olimpia, po zaciętej grze zwyciężył w 12 kolejce I ligi piłki ręcznej kobiet. Dzięki zdobytym punktom zespół znad Dunajca ma coraz bliżej do środka tabeli.

Olimpia Nowy Sącz – MTS Żory 29.27 (14:14)
Sędziowali: Miłosz Lubecki i Mateusz Pieczonka.

UKS Olimpia: Nowak, Bydłoń: Płachta 8, Leśniak 7, Baran 5, Sroka 5, Didzek 2, Chajdecka 1, Kulig 1, Janik, Krok.

MTS: Matczak: Pietrzak 8, Mikosz 7, Romanowska 4, Justka 2, Moskal 2, Jakóbczyk 2, Kowal 2.
Mecz był bardzo zacięty, a sytuacja zmieniała się na boisku jak w kalejdoskopie, zwłaszcza w drugiej połowie. Pierwsza część meczu to wyrównana walka. Remis utrzymywał się do 15 minuty, po celnym trafieniu Leśniak z karnego Olimpia prowadziła. Rywalki nie odpuszczały i 30 minutach był remis 14:14.
Po zmianie stron zespół z Żor zaczął grać mocno w obronie a kontry przynosiły efekt. Po 42 minutach goście prowadzili 22:19, po kolejnych akcjach było 24:21 dla MTS. Wydawało się, że sądeczanki nie dadzą rady, ale kilka skutecznych obron Nowak między słupkami, i szybkie akcje Sroki, Płachty i był remis 25:25. Kolejne celne trafienia Płachty z Baran dały prowadzenie 29:26 na 60 sekund przed końcem meczu. Rywalki jeszcze zdobyły gola, ale na więcej już nie było czasu. Olimpia wygrała kolejny mecz w I lidze.