Olimpia znów przegrała

Sądeczanki pojechały do stolicy by wygrać mecz. Po pierwszej połowie wydawało się, że jest to oczywiste, a tymczasem jest porażka – kolejna.

UKS Varsovia – Olimpia Nowy Sącz 32:31 (16:19)
Sędziowali: Paweł Piątek i Maciej Szestakow.
Varsovia: Sala, Klarkowska, Barczuk: Hawryszko 10, Brzyk 5, Granicka 4, Jarosiewicz 4, Adamiec 3, Janik 2, Ciecierska 1, Zawadzka 1, Janicka 1, Świętochowska 1.
Olimpia: Damasiewicz, Nowak: A. Leśniak 10, Wielocha 8, Płachta 5, Dzidek 5, Łyczak 2, Szczecina 1, Janik, Krok, K. Leśniak, Złocka, Piszczek.
W pierwszej połowie sądeczanki zagrały szybko i co ważne skutecznie. Aż 19 zdobytych goli, ale tez 16 straconych wskazuje, że obrona obu zespołów do mocnych nie należała. Po wypracowaniu przewagi wydawało się, że zespół z Nowego Sącza grając uważnie dowiezie korzystny wynik do końca meczu. Jednak gospodynie w drugiej połowie mozolnie odrabiały straty i w 52 minucie był remis 28:28. Sądeczanki straciły skuteczność, a dobrze spisująca się w bramce Vesołej Dorota Barczuk pozwalała na przeprowadzanie szybki kontr, po których padały bramki. Olimpia przegrała kolejny mecz, choć wciąż ma sporą przewagę nad rywalkami z dołu tabeli.

1.SPR Olkusz 9 24 297:251
2.AZS-AWF Warszawa 9 23 259:236
3.SPR Sośnica Gliwice 9 21 255:207
4.MKS AZS UMCS Lublin 9 18 223:213
5.MTS Żory 9 13 236:236
6.SPR JKS Jarosław 9 12 228:249
7.UKS Varsovia Warszawa 9 12 259:248
8.MKS Olimpia Nowy Sącz 9 9 244:246