OOM – sądeczanie bez medali

Opublikowany przez

W Warszawie, w afrykańskim upale na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego 852 zawodników i zawodniczek z 224 klubów, w tym sądeczanie przystąpiło walki o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce.

Nowy Sącz, w którym nie ma obiektu lekkoatletycznego z prawdziwego zdarzenia, najbliższa tartanowa bieżnia, czterotorowa znajduje się w Nawojowej, reprezentowało 4 zawodników UKS „Budowlani”, którzy wywalczyli awans do warszawskich finałów OOM.
W pierwszym dniu zawodów wystąpiła Małek Monika, która przyjechała z 4 wynikiem w biegu na 2000 m przeszkodami spośród 24 zawodniczek startujących w finale. Chęć zdobycia medalu zmusiła ją do narzucenia mocnego tempa jak na jej możliwości i na 300 m przed metą nie pokonała dobrze przeszkody kończąc bieg z dużą przewagą nad 5 zawodniczką. Większego pecha miała Frączek Karolina, pewna kandydatka do medalu.
– W biegu na 1500 m, 20 m po starcie została przewrócona przez rywalki w wyniku upadku straciła orientację, wstała i zaczęła iść w przeciwną stronę jednak po chwili zaczęła biegać prawidłowo goniąc rywalki – opowiada trener KS Budowlani Józef Klimek. – Pogoń za rywalkami kosztowała dużo sił i ostatecznie zajęła 12 miejsce uzyskując najgorszy czas w sezonie 4,54,26. Natomiast Bardzo dobrze spisał się Sebastian Ogorzały w biegu na 2000 m z przeszkodami zajmując 7 miejsce w czasie 6,16,24. Przez cały dystans biegł bardzo dobrze taktyczne, unikał niepotrzebnych starć przy pokonywaniu przeszkód.
Ostatni z sądeczan Piotr Tomasiak, po fatalnym występie w biegu eliminacyjnym na 800 m zakwalifikował się do finału B, zajmując 10 miejsce w eliminacjach.
– W tym biegu pokazał, że ma duże możliwości – dodał Józef Klimek – Pobiegł odważnie zajmując 2 miejsce w czasie 1,56,75, ulegając na ostatnich metrach zawodnikowi z AZS Poznań Tomaszowi Przybylakowi.
Fot: Arch. klubu