Pewne zwycięstwo muszynianek na koniec rundy zasadniczej

Nie było niespodzianki w Muszynie. Podopieczne Ryszarda Litwina pewnie ograły pilanki.

Polski Cukier Muszynianka – ENEA PTPS Piła 3:1 (25:12, 25:17, 21:25, 25:16).
MVP: Marina Cvetanović.
Polski Cukier Muszynianka – Wilk, Cvetanović, Savić, Wójcik, Cikiriz, Sosnowska,, Medyńska (libero) oraz Grejman, Sredić, Wawrzyniak.
ENEA PTPS Piła – Ogoms, Szubert, Dumancic, Kwiatkowska, Babicz, Austin, Markiewicz (libero oraz Baran, Stencel, Urban, Kucharska, Kukulska, Piśla,

Przez wiele lat każdy mecz tych drużyn wzbudzał ogromne zainteresowanie, bo zawsze wiele ciekawego się działo na parkiecie. Niestety w tym sezonie oba zespoły dołują. Faworytem spotkania były gospodynie, które już w pierwszym secie pokazały,m że rywalki nie mogą na wiele liczyć w tej konfrontacji. Bardzo dobra zagrywka, ale też skuteczne ataki Cvetanović, która w całym meczu zdobyła aż 25 punktów, spowodowały, że PTPS szybko przegrał. Podobnie wyglądała druga partia, a dobry blok Savić, ataki Cikriz oraz zagrywka Cvetanović dały prowadzenie mineralnym aż 6:0. Wydawało się, że muszynianki rozniosą rywalki. A tymczasem choć rywalki poderwały się do walki i po dobrych atakach Dumancić oraz Stencel zrobiło się 9:8 dla gospodyń. Trener Litwin wziął czas, aby pobudzić do lepszej gry swoje zawodniczki. To dało rezultat po szybko zrobiło się 14:10, a chwilę później 18:12 i 24:16. Seta zakończyła Cvetanović. Po dziesięciominutowej przerwie trzecią część meczu lepiej rozpoczęły muszynianki, które prowadziły już 9:4, a dobrych akcjach Savić z Cirkiz i Sosnowską było 12:5. Wydawało się, że mecz się szybko skończy,a tymczasem dekoncentrację gospodyń wykorzystał zespół gości doprowadzając do remisu 17:17. Na parkiecie zrobiło nerwowo, co spowodowało błędy mineralnych i prowadzenie pilanek 21:18. Takiej okazji drużyna gości już nie zaprzepaściła wygrywając trzeciego seta. Ostatnia część mecz to znów skuteczna gra mineralnych i w konsekwencji wygrana. Zespół z Muszyny zakończył sezon zasadniczy na miejscu 9.
Do zakończenia 26 kolejki spotkań w OrlenLidze pozostały trzy spotkania. Dzisiaj w Łodzi gra zespół KS Pałac Budowlanymi, a Dąbrowie Tauron z Legionovią, a jutro Developres z Impelem.