Pewne zwycięstwo sądeczan

Kadeci klubu SKT Nowy Sącz wysoko pokonali rywali z Zabierzowa prezentując dobrą grę w obronie i skuteczność.

SKT Nowy Sącz – SKF Jura Basket Zabierzów 82:67 (30:15, 16:22, 17:18, 19:12)
Sędziowali: Łukasz Oleksy i Adam Ozga.

SKT: Krawczyk 32, Bania 20, Berdysz 12, Obrzut 11, Liśkiewicz 5, Frojdenfal 2, Rola, Koszyk.
Jura: Owsiak 40, Dryja 13, Baryła 10, Piechota 2, Mazur 2.

Mecz rozpoczął się od szybkich ataków sądeczan i co ważne skutecznych. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili już 30:15. Wydawało się, że dalej będzie już tylko łatwo. Tymczasem zespół gości poprawił obronę, a Owsiak zdobywał punkty jak na zawołanie. Druga część meczu zakończyła wygraną rywali i do przerwy było 46:37. Po zmianie stron na parkiecie trwała zacięta walka o każdą piłkę, a na akcję sądeczan odpowiadali goście. Trzecia kwarta zakończyła się prowadzeniem rywali, a po trzech częściach meczu było 63:55. Tradycyjnie najbardziej emocjonująca była ostatnia kwarta. Od początku sądeczanie próbowali narzucić swoje warunki gry. Po celnych rzutach Dryji Zabierzów przegrywał, ale tylko 59:63, a chwilę później było jedynie 65:63 dla SKT. Taki wynik pobudził młodych koszykarzy z Nowego Sącza do bardziej zdecydowanej gry. Po rzutach Krawczyka i Berdysza gospodarze powiększyli przewagę do stanu 77:67. Ostatnie daw rzuty, w tym jeden za Trzy pkt, też należały do Krawczyka i sądeczanie mogli się cieszyć ze zwycięstwa.